Wpłać darowiznę dla Martynki. Liczy się każda kwota.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Obwodnica nie jest jeszcze otwarta dla samochodów, ale przetestowali ją biegacze. Organizatorzy Biegu Po Obwodnicy Olsztyna przygotowali dwie trasy — na 15 i 5 km.

Wystartowało kilkaset osób. Przy okazji biegacze pomogli Martynce, która jest podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dziesięciolatka urodziła się z niesprawną i niewykształconą ręką. Pojawiła się jednak szansa. Lekarze z Paley Institute zaproponowali rodzicom 3-stopniowe operacyjne leczenie ręki.
Już po pierwszym etapie Martynka będzie mogła zginać łokieć i przede wszystkim ruszać palcami, co ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. Operacja wraz z 10-tygodniową rehabilitacją na Florydzie kosztuje 400 tys. zł.

Podczas biegu zebrano 3221,78 zł.
— Bieganie charytatywne na Warmii i Mazurach nabiera tempa. Tak wiele radości sprawia ludziom połączenie miłości do biegania z pomocą małym podopiecznym Fundacji, że nic, tylko biegać i pomagać. Dziękujemy Jarkowi Kopyściowi i Mateuszowi Kownackiemu za dobroczynną inicjatywę — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Zwycięzcy (15 km) — kobiety: 1. Lidia Kołomańska, 2. Anna Mounier, 3. Aleksandra Kiślak-Malinowska; mężczyźni: 1. Maciej Wojciechowski, 2. Krzysztof Sokół, 3. Sylwester Cichacki. Zwycięzcy (5 km) — kobiety: 1. Beata Pronobis, 2. Aleksandra Śmiałek, 3. Ilona Szczepkowska; mężczyźni: 1. Maciej Rypiński, 2. Andrzej Rudziński, 3. Paweł Kurmin.