Mamy dobrą wiadomość. W poniedziałek ruszy sprzedaż biletów-cegiełek na koncert mikołajkowy!
Już 6 grudnia będzie okazja, żeby pomóc, a przy okazji świetnie się przy tym bawić. Tego dnia Fundacja „Przyszłość dla Dzieci ” świętuje 15. urodziny i zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. — Chcemy w ten sposób uczcić te 15 lat, które są już za nami — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji. — Nasi goście wysłuchają Koncertu Muzyki Filmowej. My opowiemy o sobie, podsumujemy dotychczasowe działania. Każdy, kto kupi bilet-cegiełkę wspomoże naszych podopiecznych. Koncert odbędzie się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Fundacja swoją pomoc kieruje do dzieci z Warmii i Mazur. Finansuje ich leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Nie jest w swym działaniu osamotniona. Wspólnie z partnerami doposaża szpitale i organizuje profilaktyczne badania dzieci. Tydzień temu zorganizowała charytatywny maraton zumby, który rozgrzał serca olsztynian.
A teraz startuje z kolejną akcją charytatywną. — Co roku staramy się, żeby podopieczni naszej Fundacji mogli spędzić Boże Narodzenie jak najlepiej. Kolejny raz zapraszamy do udziału w naszej akcji „Gwiazdka z Przyszłością” — dodaje Iwona Żochowska-Jabłońska.

Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci czasami ledwo wiążą koniec z końcem. Ledwo zamykają swój budżet domowy, który i tak jest nadwyrężony jest przez leczenie, dojazdy do specjalistów czy rehabilitację. A przecież każde dziecko powinno poczuć magię świąt i beztrosko spędzić ten szczególny czas.
W jaki sposób można pomóc maluchom? — Można organizować zbiórki podczas różnych przedstawień, pokazów lub czy festynów tematycznych — zachęca dyrektor Fundacji. — Tego rodzaju akcje są przede wszystkim świetną zabawą. A przy okazji można będzie zrobić coś dobrego dla innych.
Już dziś można będzie spotkać w sklepach Rast i Intermarche wolontariuszy Fundacji. Można będzie wesprzeć podopiecznych datkiem, ale także zabawkami i słodyczami.

Gwiazdkowa akcja charytatywna jest jedną z wielu organizowanych przez Fundację. Jej motto brzmi: „Pomagać może każdy”. Co to znaczy? Każdy, bez względu na wiek i status społeczny, może przyłączyć się do pomagania. Fundacja ma wielu darczyńców. Wśród nich są także osoby znane i lubiane. W kampaniach charytatywnych biorą udział także bokserzy, rajdowcy i biegacze. Ale pomagają też przedszkolaki, które chętnie uczestniczą np. w kiermaszach świątecznych.
Żeby sprawić radość dzieciom, nie trzeba wiele. Wystarczy skorzystać z nowej formuły pomagania i przyjść na koncert mikołajkowy.
Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Bilety do kupienia będą w Filharmonii. Więcej informacji pod numerem telefonu: 500-603-603.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl