Ania to kolejny maluszek, który został objęty wsparciem naszej Fundacji. W lipcu 2019r, dziewczynka przyszła na świat jako skrajny wcześniak. Ważyła tylko 1.2 kg. Brak wód płodowych uniemożliwił prawidłowy rozwój płuc u Ani, dlatego tuż po narodzinach podawano jej leki krążeniowo- oddechowe przez długi okres czasu. Jednak to nie wszystko…
Jako noworodek przeszła też m.in. wtórne zapalenie płuc, retinopatię, niedokrwistość i żółtaczkę. Ania też nie dowidzi w wyniku zanikania nerwu wzrokowego.
Obecnie mózg Ani jest plastyczny i zdolny do regeneracji, lekarze nie są w stanie w pełni stwierdzić w jakim stopniu zaistniało porażenie mózgowe. Ania pozostaje pod stałą opieką licznych poradni specjalistycznych, w tym: neonatologiczną, rehabilitacyjną, okulistyczną, audiologiczną, preluksacyjną, neurologiczną i ortopedyczną. Dziewczynka jest też objęta kompleksową pomocą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu.
Ania jest rehabilitowana 3-4 razy w tygodniu m.in. metodą NDT Bobath. Regularnie dojeżdża do Olsztyna na rehabilitację wzroku. Tylko regularna rehabilitacja od najmłodszych miesięcy, może pomóc w stymulacji rozwoju dziewczynki. Do innych potrzeb Ani zalicza się również sprzęt rehabilitacyjny i artykuły medyczne. Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją dziewczynki przekraczają możliwości finansowe rodziny.
Wspólnie możemy jej pomóc!