Błażej jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 29 tygodniu ciąży z wagą 1430 g. W konsekwencji wcześniactwa i problemów okołoporodowych (m. in. zamartwica, wylewy dokomorowe, zapalenie płuc) ma mózgowe porażenie dziecięce.

Boryka się również z wieloma innymi wcześniaczymi problemami – m. in. słabą odpornością, niedoczynnością tarczycy, problemami z krtanią (odruch wymiotny), niedoborem masy ciała i wzrostu. Aby w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować wymaga ciągłej, intensywnej rehabilitacji i wielostronnego wspomagania w procesie rozwoju.

Jego schorzenia wymagają również zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, m.in. ortezy na nogi, specjalistycznego kombinezonu, który pozwoli Błażejowi utrzymać pozycję pionową, balkonika wspomagającego proces nauki chodzenia.

Rodzice starają się korzystać z opieki medycznej możliwej w ramach NFZ, jednak służba publiczna nie zapewnia jej w zakresie wymaganym przez potrzeby chłopca. Stąd prośba o wsparcie. Potrzebne są niezbędne środki na codzienną rehabilitację ruchową, hipoterapię, sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, a przede wszystkim na turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo kosztowne (koszt 2-tygodniowego turnusu to około 5.000 zł). „