Przedstawiamy wam Dawida. Nastolatek został podopiecznym naszej Fundacji. Zdiagnozowano u niego spektrum autyzmu. To bardzo inteligentny i ciekawy świata chłopak. Niestety na co dzień zmaga się z brakiem umiejętności w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Ma również znaczne kłopoty w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Najbardziej lubi być w domu.

Aby w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować, Dawid potrzebuje regularnie uczęszczać na terapię i przyjmować leki. Jednak przede wszystkim potrzebuje wiele cierpliwości. To będzie bardzo trudny rok, bo nastolatek ma niebawem pójść do szkoły średniej. Wtedy przyjdzie się zmierzyć Dawidowi z całkiem nowym, obcym światem. Z ludźmi, których kompletnie nie zna. Niestety trudny czas pandemii sprawił, że chłopak jeszcze bardziej odizolował się od świata. Perspektywa uczestnictwa w zajęciach zdalnych była ponad jego siły.

Od kilka lat Dawid jest pod opieką psychiatry i psychologa. Obecnie Dawid chodzi do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie. Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją pokrywa mama pani Justyna, która samotnie wychowuje syna. Koszty związane z leczeniem syna wykraczają poza możliwości finansowe pani Justyny.

Wspólnie możemy wesprzeć Dawida i jego mamę w walce o jego samodzielność!