Uśmiechnięty młodzieniec ze zdjęcia to Eryk to właśnie uśmiech jest jego jedyną formą komunikacji. Chłopiec cierpi na wady rozwojowe mózgu, zespół Westa, a także małogłowie i zeza. Mimo że po porodzie wszystko wskazywało, że jest zdrowy, dostał nawet 10 pkt w skali Apgar, po 4 miesiącach życia diagnoza wykazała wady rozwojowe.

Bywają dni, kiedy chłopiec czuje się dobrze lubi bawić się zabawkami, szczególnie tymi, które wydobywają dźwięki, chodzi do przedszkola, jest pogodny i ciekawy świata. Jednak częste ataki padaczki, rujnują ten spokój. Eryk nie je samodzielnie, odżywia się poprzez gastrostomię, przebył też operacje antyrefluksową. Chłopiec jest obecnie diagnozowany neurologicznie, lekarze chcą sprawdzić, czy jego wzrok działa prawidłowo. Istnieje obawa, że nerwy odpowiadające za przesyłanie bodźców do receptorów wzroku nie działają prawidłowo, przez co chłopiec może nie widzieć.

Rodzice wspierają syna z całych sił, wożą go do Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „MARZENIA” na ćwiczenia, raz w tygodniu rehabilituje się w ośrodku w Ełku. Niestety przez częste napady padaczkowe nie może już jeździć na turnusy w Ameryce. Zwichnięte stawy biodrowe stwarzają kolejny problem ze zdrowiem chłopca, być może w przyszłości potrzebna będzie ingerencja chirurgiczna. Choroba Eryka generuje ogromne koszty sięgające niekiedy wydatków na miesiąc wysokości 2 tys. zł. Dodatkowo chłopiec wymaga ciągłej opieki mamy, budżet 5-osobowej rodziny jest mocno obciążany, potrzebują naszej pomocy!

Eryk to dzielny wojownik, odbiór świata ma mocno ograniczony, jednak codziennie ćwiczy, aby być coraz sprawniejszym. Możemy pomóc Erykowi i jego rodzinie w ich walce o lepszą codzienność!