Franek dołączył do grona naszych podopiecznych. Chłopiec choruje na rzadką chorobę – achondroplazję.  Objawia się ona  zaburzeniem rozwoju kości i karłowatością.

Gdy Franio był jeszcze w brzuchu mamy lekarze sygnalizowali, że kości udowe dziecka są zbyt krótkie. Później pojawił się kolejny problem – zbyt mała klatka piersiowa. Wtedy było już wiadomo, że dziecko choruje na dysplazję kostną. Po badaniach genetycznych postawiono ostateczną diagnozę. Mały bohater przeszedł już operację rozszczepu oraz zabieg wprowadzenia drenów do uszu. Przed Franiem jeszcze wiele zabiegów i poważnych operacji, które pozwolą wydłużyć kości i osiągnąć maksymalnie największy wzrost. Jednak nie o wzrost chodzi, a o prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Franek, póki co nie przyjmuje leków, jest jednak pod kontrolą wielu poradni. Aby mieć na oku jego rozwój potrzeba specjalistów, którzy wiedzą, jak postępuje jego choroba. Kiedy chłopiec osiągnie 100 cm wzrostu, czeka go pierwsza z poważnych operacji, dzięki której jego kości zostaną wydłużone. Z operacją wiąże się również żmudna i kosztowna rehabilitacja.

Wiele konsultacji u specjalistów z całej polski i dbanie o to by skutki choroby nie dopadły malca zbyt wcześnie, a ból nie zagościł w jego ciele generuje ogromne koszty, które przy sześcioosobowej rodzinie są nie do przeskoczenia. Franka w ciężkiej chorobie wspierają rodzice i starsze rodzeństwo.

W domu jak i w przedszkolu Franek jest bardzo żywiołowym i pociesznym dzieckiem. Ma dużo kolegów,  uwielbia jazdę na rowerze i grę w piłkę.

Razem możemy mu pomóc zawalczyć o jak najlepszą codzienność.

Wspólnie Możemy Zrobić Więcej!