Kuba urodził się z  trisomią 21 chromosomu- Zespół Downa. Do 6 miesiąca życia całodobowo podłączony był do maszyny, która dostarczała mu tlen, ze względu na przewlekłą niewydolność oddechową oraz  wiotkość krtani. Chłopiec codziennie jest rehabilitowany, przez swoją mamę, kilka razy w tygodniu odwiedza go rehabilitant, który pomaga Kubie, usprawniać jego ciało.

Przez problemy z sercem, przyjmuje leki,  które powstrzymują jego wadę. Kuba jest pogodnym i ruchliwym chłopcem. Nieprzerwanie dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu. Jego rodzina pomaga mu w dążeniu do zdrowia, problemem jest jednak niski budżet, który nie pozwala na wdrożenie terapii, której Kuba wymaga ze względu na chorobę. Co więcej, Kuba potrzebuje opieki pod względem wczesnego wspomagania rozwoju. Ze względu na fakt, że terapia i dojazdy do specjalistów generują duże koszty, najbliżsi zgłosili się do naszej Fundacji.

Rodzina utrzymuje się z zasiłków. Tato chłopca jest osobą niepełnosprawną. Mama zajmuje się domostwem oraz dwójką synów. Pomóż Kubusiowi, korzystać z uroków dzieciństwa, wesprzyj jego przyszłość i daj szansę!