Przestawiamy wam Kacpra. To starszy brat Marcina. Lekarze zdiagnozowali u niego upośledzenie w stopniu znacznym. Aktualnie uczęszcza do 8 klasy grupy edukacyjnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Giżycku. Chłopak nie potrafi czytać i pisać.

Co więcej, jego możliwość komunikacji jest bardzo niewielka. U podopiecznego  występują również stany lękowe. Przez tą przypadłość Kacper bardzo źle reaguje na spotkania z nieznajomymi osobami. Ponadto, każda nowa sytuacja jest dla niego ogromnym wyzwaniem. Kacper potrafi ubrać się sam.  Natomiast  potrzebuje pomocy rodziców  podczas kąpieli  i innych codziennych czynnościach.

Bracia pomimo zmagań z upośledzeniem są ze sobą bardzo związani. Na co dzień potrafią sprawić rodzicom wiele radości. Chłopaki   są pod opieką specjalistów między innymi psychiatry i w związku z ich zachowaniem. Często występuje u nich agresja i autoagresja.  Przyjmują leki wyciszające. Każdy dzień to ogromne wyzwanie. Rodzice głęboko wierzą, że dzięki  żmudnej terapii będzie lepiej.

Wspólnie możemy pomóc w walce o lepszą codzienność!