Oliwier urodził się w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej w związku z czym cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Oliwier ma małogłowie, padaczkę, obustronny niedosłuch w stopniu umiarkowanym. Chłopiec nie chodzi, porusza się na wózku i nie mówi. Reaguje na pewne proste pytanie, uśmiecha się lub znacząco pomrukuje.
Oliwier wymaga stałej opieki i rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem metod neurofizjologicznych jak metoda Vojty, NDT-Bobath. Rodzice rehabilitują go w domu ale również w specjalistycznych ośrodkach od 3 miesiąca życia. Dzięki tej rehabilitacji są niewielkie sukcesy, chłopiec jest juz w stanie utrzymać głowę prosto.
Ulubionym zajęciem Oliwiera jest słuchanie muzyki oraz bajek czytanych przez rodziców. Jego ulubionymi wykonawcami są zespół Enej i Natalia Kukulska. W styczniu 2016 r. Oliwier przeszedł zabieg przezskórnej gastrostomii endoskopowej, w związku z zbyt małą wagą. Chłopiec będzie miał podawany pokarm dojelitowo, aby zwiększyć jego waga.
Oliwier obecnie potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego oraz specjalistycznego łózka. Zakup wiąże się z bardzo dużym nakładem finansowym. Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Oliwiera – razem możemy więcej!