Przedstawiamy wam Wiktorię. W marcu 2021 roku, u dziewczynki zdiagnozowano cukrzycę typu 1 z kwasicą ketonową. Jedyną aktualnie dostępną formą leczenia  jest intensywna insulinoterapia, polegająca na wstrzykiwaniu dawek insuliny do każdego posiłku.

Ze względu na młody wiek Wiktorii, niezbędny okazał się zakup transmitera i sensora do pompy insulinowej. Te sprzęty są niezbędne do dokładnego, ciągłego monitorowania glikemii. Po to by kontrolować poziom cukru i zmniejszyć ilość nakłuć  w palec.

Alarm w pompie insulinowej jest kluczowy, ponieważ  pokazuje gdy poziom cukru jest za niski. W razie potrzeby może automatycznie zatrzymać podawanie insuliny. Po to by nie dopuścić do ciężkiej, klinicznej hipoglikemii, która może doprowadzić nawet do śmierci.

Refundowana jest tylko niewielka część rzeczy, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania z cukrzycą.  Chociaż zestawy infuzyjne do pomp oraz pojemniki na insulinę są refundowane są dostępne w ograniczonych ilościach.  Dlatego trzeba dokupywać we własnym zakresie. Do tego dochodzą jeszcze koszty zakupu sensorów,  pasków do glukometru, glukozy i środków higienicznych.

Rodzice zwrócili się o pomoc do naszej fundacji, bo koszty związane z leczeniem i rehabilitacją zarówno Wiktorii jak i jej młodszego brata Patryka, wykraczają poza możliwości finansowe rodziny.

Połączmy siły by dodać mocy Wiktorii w jej zmaganiach z cukrzycą!