Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:
Chcesz wziąć udział w biegu, zdobyć pierwszy w życiu medal i pochwalić się zdjęciem na Facebooku? A może dotąd biegałeś samotnie i chętnie wziąłbyś udział w dużej imprezie sportowej? Albo chcesz mieć na swoim biegowym koncie kolejny zaliczony bieg? To świetnie się składa, bo już 2 czerwca wystartuje III Bieg o Złotą Monetę. To impreza charytatywna dla całych rodzin z dużą dawką adrenaliny i sportu. Czekaja na nią i medaliści, i amatorzy.
Poprzednie edycja pokazały, że ten wyjątkowy bieg przyciąga biegaczy z całego województwa. Bo kto by nie chciał wziąć pobiec i przy okazji pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”?
Ta impreza wpisała się już w biegową tradycję Olsztyna. Pierwsza niedziela czerwca to doskonały dzień, żeby na sportowo świętować jeszcze Dzień Dziecka.
Impreza odbędzie się w w parku im. J. Kusocińskiego w Olsztynie.
III edycja „Biegu o Złotą Monetę” jest częścią finału akcji Kilometry Dobra. Kilometry Dobra to akcja charytatywna, podczas której zbiera się pieniądze przeznaczone na cele charytatywne. W finale akcji wymienia się je na monety jednozłotowe, które potem są układane w ciągi monet, czyli Kilometry Dobra.
Setki mieszkańców Olsztyna oraz goście z regionu będą bawili się podczas pikniku rodzinnego z finałem ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Główną atrakcją imprezy będzie właśnie skierowany do całych rodzin charytatywny „III Bieg o Złotą Monetę”.
— To niezwykła okazja, żeby miłość do biegania połączyć z pomaganiem — przekonuje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”. — W Olsztynie mamy bardzo wielu biegaczy. Zapisując się na bieg mogą przy okazji wspomóc chore dzieci.
Iwona Żochowska-Jabłońska podkreśla, że co roku może liczyć na dobre serca biegaczy. — Liczba tych, którzy ustawiają się na linii startu jest imponująca — mówi. — Ci, którzy lubią rywalizację, mają okazję się trochę pościgać. Ale wiem, że są też tacy, dla ktorych pomiar czasu nie ma znaczenia.
Można biec nie patrząc na zegarek.
Kto może wziąć udział w biegu?
Okazuje się, że wszyscy… Dorośli biegacze pokonają trasę o łącznej długości 5 kilometrów. Dzieci do lat 6 – dystans 200 m, dzieci 7-9 lat oraz 10-13 lat – dystans 750 m, a Młodzież 14-16 lat dystans 1500 m. Biuro Zawodów otwarte będzie od godziny 12 do 15 (dla uczestników biegów dzieci i młodzieżowych do godziny 14:30). Rejestracja internetowa trwa do 29 maja do godziny 23:59 poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie superczas.pl.
Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pana Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina oraz Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.
Aleksandra Tchórzewska
Tak bawiliśmy się w zeszłym roku: