Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Na czym polega kampania Kilometry Dobra? — To ogólnopolska akcja charytatywna, w czasie której zbieramy pieniądze. Podczas finału wymieniamy je na złotówki i układamy w ciąg monet — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość Dla Dzieci”.

To właśnie Fundacja „ Przyszłość Dla Dzieci” założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” walczy o pobicie rekordu dobra w naszym regionie. A wraz z nią różne firmy i placówki, które też chcą zrobić coś dobrego. Jedną z nich jest korporacja Green Taxi. Od lat wspiera Fundację w tym dobroczynnym wyścigu.

Czy w tym roku jest coś nowego? — Chciałbym, aby tegoroczną nowością były jeszcze bardziej pełne skarbonki — uśmiecha się Arkadiusz Trzeciak, dyrektor korporacji. — Ludzie bardzo pozytywnie odbierają skarbonki w taksówce. Mamy 180 taksówek i skarbonki są w każdej z nich. Widzę, że z roku na rok ludzie są coraz bardziej skorzy do pomagania.

Skarbonka w aucie nikogo już nie dziwi, bo o jej obecności klienci są powiadamiani wcześniej, za pomocą SMS. Taką formę korporacja wprowadziła już kilka lat temu.

— To świetny pomysł, żeby skarbonki były w taksówkach — ocenia pani Katarzyna, mama 7- letniego Jasia, która często korzysta z usług Green Taxi. — Sama jestem zabiegana i wiem, jak ciężko mi znaleźć chwilę, żeby zrobić przelew na cele dobroczynne, a tu nawet w drodze można pomóc. Doceniam kreatywność organizatorów. Każdy, kto ma dobre serce na pewno wrzuci symboliczną złotówkę. Cel jest szczytny i zawsze warto pomyśleć o innych!

Podróżującym z Green Taxi skarbonki będą towarzyszyć przez cały maj. Na początku czerwca taksówkarze przekażą je zaplombowane pod skrzydła fundacji. Pieniądze można również wpłacać bezpośrednio na konto fundacji.

— Bardzo się cieszymy, że nasza fundacja nie jest osamotniona w wyścigu dobroczynności. Wspiera nas wiele placówek i organizacji. Jak co roku możemy liczyć na Green Taxi. Jesteśmy bardzo wdzięczni, ale też dumni z tego, że możemy razem współpracować — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska.

Finał akcji odbędzie się 2 czerwca w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie. — Wszystkie zebrane przez te 3 miesiące pieniądze zostaną zamienione na monety jednozłotowe — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Monety łączy się potem taśmą klejącą, tworząc metrowe odcinki. Na festynie podsumowującym akcję będziemy liczyć, ile tych metrów, a w związku z tym pieniędzy, udało nam się zebrać. Każdy taki metr pieniędzy przekłada się na rehabilitację i leczenie naszych podopiecznych, stąd nazwa akcji — Kilometry Dobra.
Finał imprezy zostanie także uczczony III biegiem charytatywnym ” O złotą monetę” na dystansie 5 km. Na bieg już można się zapisać na stronie internetowej fundacji.

Chcesz się przyłączyć do akcji, a nie wiesz jak? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę kampanii kilometrydobra.pl, wybrać z listy Fundację „Przyszłość dla Dzieci“, by przejść do formularza wpłaty i przekazać wybraną kwotę. Nazwisko darczyńcy pojawia się na liście wpłat w ciągu kilku sekund.
Aleksandra Tchórzewska

Finał akcji Kilometry Dobra odbędzie się 2 czerwca w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie.

Aleksandra Tchórzewska