Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:
OLA, AGNIESZKA I PATRYCJA GŁOGOWSKIE
Ola od urodzenia cierpi na genetyczną wadę słuchu. Jej siostry bliźniaczki Agnieszka i Patrycja podobnie jak Ola, od urodzenia nie słyszą. Dziewczynki są wesołe i uśmiechnięte, lubią spędzać czas na zabawie z rodzeństwem. Aparaty słuchowe Agnieszki i Patrycji są w dobrym stanie, ale Ola bardzo potrzebuje nowych. Dotychczasowe aparaty są stare i bez przerwy się psują. Sprawny aparat to dla Oli podstawa do kontaktu z rodziną, rówieśnikami i otoczeniem.
KORNELIA JANUSZ
Kornelia urodziła się z wrodzoną wadą serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo – komorowego, niedomykalnością wspólnej zastawki i zespołem Downa. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja ze względu na niskie napięcie mieśniowe i ogólnie spowolniony rozwój organizmu.
STAŚ I ZOSIA SIEDLIKOWSCY
Staś jest pod opieką Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci” z powodu niedosłuchu zmysłowo-nerwowego. Chłopiec potrzebuje aparatów słuchowych. Uczęszcza na zajęcia z logopedą i surdologopedą oraz na zajęcia sensoryczne. Jest pod stałą opieką Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Olsztynie.
Siostra Stasia, Zosia również urodziła się z obustronnym niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Dziewczynka nosi aparat słuchowy, aby jej mowa mogła rozwijać się na poziowie rówieśników. Jest rehabilitowana u specjalistów w Olsztynie i Nidzicy. Największym wydatkiem rodziców Zosi jest zakup części wymiennych do aparatów słuchowych oraz wydatki związane z wyjazdami na rehabilitację, do lekarzy oraz do protetyka słuchu.
JULIA ŚWIECIK
Julia to wesoła i wrażliwa dziewczynka z Nidzicy. W wieku 4 lat lekarze zdianolozali u niej polineuropatię czuciowo-ruchową o typie aksolanlnym. Oprócz tego okazała się, że ma również neurobolerioze. W swoim krótkim życiu przeszła już cztery operację stóp, dzięki którym może samodzielnie się poruszać. Julce bardzo potrzebna jest intensywna rehabilitacja – minimum 4 razy w tygodniu! Sprzęt rehabilitacyjny jest również na wagę złota. Dziewczyna musi jeździć co dwa tygodnie na kontrole do Zakopanego. Koszt jednego takiego wyjazdu do około 800 zł.
KAJA LESZCZYŃSKA
Kaja jest pogodną i roześmianą dziewczynką. Na co dzień zmaga się jednak z dolegliwościami współistniejącymi przy zespole Downa. Ma wadę serca oraz zaburzenia widzenia lewego oka (astygmatyzm). U Kai zdiagnozowano również niedosłuch oraz problemy z wymową. Jest pod stałą opieką poradni logopedycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej i okulistycznej. Dziecko wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji. Koszty zabiegów rehabilitacyjnych, dojazdów do specjalistów oraz zakupu obuwia ortopedycznego przekraczają możliwości finansowe rodziny.
ADRIAN WĘGIERSKI
Adrianek choruje na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie oraz ma wrodzoną wadę serca. Chłopiec przeszedł szereg operacji. Poddany został w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie operacji usunięcia przykurczów obu stawów kolanowych. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. poradni ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej. Największe koszty, które ponoszą rodzice to zakub leków pieluchomajtek oraz dojazd do specjalistów i zakupy sprzętu rehabilitacyjnego.
Źródło: Nasza Gazeta Nidzicka
Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.