http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

OLA, AGNIESZKA I PATRYCJA GŁOGOWSKIE
Ola od urodzenia cierpi na genetyczną wadę słuchu. Jej siostry bliźniaczki Agnieszka i Patrycja podobnie jak Ola, od urodzenia nie słyszą. Dziewczynki są wesołe i uśmiechnięte, lubią spędzać czas na zabawie z rodzeństwem. Aparaty słuchowe Agnieszki i Patrycji są w dobrym stanie, ale Ola bardzo potrzebuje nowych. Dotychczasowe aparaty są stare i bez przerwy się psują. Sprawny aparat to dla Oli podstawa do kontaktu z rodziną, rówieśnikami i otoczeniem.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/janusz-526423.jpg

KORNELIA JANUSZ
Kornelia urodziła się z wrodzoną wadą serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo – komorowego, niedomykalnością wspólnej zastawki i zespołem Downa. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja ze względu na niskie napięcie mieśniowe i ogólnie spowolniony rozwój organizmu.

	http://m.wm.pl/2019/01/orig/siedlikowscy-526461.jpg

STAŚ I ZOSIA SIEDLIKOWSCY
Staś jest pod opieką Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci” z powodu niedosłuchu zmysłowo-nerwowego. Chłopiec potrzebuje aparatów słuchowych. Uczęszcza na zajęcia z logopedą i surdologopedą oraz na zajęcia sensoryczne. Jest pod stałą opieką Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Olsztynie.
Siostra Stasia, Zosia również urodziła się z obustronnym niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Dziewczynka nosi aparat słuchowy, aby jej mowa mogła rozwijać się na poziowie rówieśników. Jest rehabilitowana u specjalistów w Olsztynie i Nidzicy. Największym wydatkiem rodziców Zosi jest zakup części wymiennych do aparatów słuchowych oraz wydatki związane z wyjazdami na rehabilitację, do lekarzy oraz do protetyka słuchu.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/julia-526473.jpg

JULIA ŚWIECIK
Julia to wesoła i wrażliwa dziewczynka z Nidzicy. W wieku 4 lat lekarze zdianolozali u niej polineuropatię czuciowo-ruchową o typie aksolanlnym. Oprócz tego okazała się, że ma również neurobolerioze. W swoim krótkim życiu przeszła już cztery operację stóp, dzięki którym może samodzielnie się poruszać. Julce bardzo potrzebna jest intensywna rehabilitacja – minimum 4 razy w tygodniu! Sprzęt rehabilitacyjny jest również na wagę złota. Dziewczyna musi jeździć co dwa tygodnie na kontrole do Zakopanego. Koszt jednego takiego wyjazdu do około 800 zł.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/kaja-526478.jpg

KAJA LESZCZYŃSKA
Kaja jest pogodną i roześmianą dziewczynką. Na co dzień zmaga się jednak z dolegliwościami współistniejącymi przy zespole Downa. Ma wadę serca oraz zaburzenia widzenia lewego oka (astygmatyzm). U Kai zdiagnozowano również niedosłuch oraz problemy z wymową. Jest pod stałą opieką poradni logopedycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej i okulistycznej. Dziecko wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji. Koszty zabiegów rehabilitacyjnych, dojazdów do specjalistów oraz zakupu obuwia ortopedycznego przekraczają możliwości finansowe rodziny.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/adrian-526433.jpg

ADRIAN WĘGIERSKI
Adrianek choruje na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie oraz ma wrodzoną wadę serca. Chłopiec przeszedł szereg operacji. Poddany został w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie operacji usunięcia przykurczów obu stawów kolanowych. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. poradni ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej. Największe koszty, które ponoszą rodzice to zakub leków pieluchomajtek oraz dojazd do specjalistów i zakupy sprzętu rehabilitacyjnego.

Źródło: Nasza Gazeta Nidzicka

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.