Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Już po raz trzeci Aura Centrum Olsztyna gościła Fundację „Przyszłość dla Dzieci” z akcją „Kilometry dobra”. W minioną sobotę w centrum handlowym odbyły się Mistrzostwa Świata w Dobroci. Mistrzostwa wyjątkowe, ale też wyjątkowy był cel — zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, które są pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Wolontariuszy ze skarbonkami łatwo było wypatrzyć w pasażach galerii. Mieli baloniki i skarbonki. Jedną z osób, która wrzuciła datek do skarbonki, była Danuta Żebrowska. — Bo dzieciom trzeba pomagać — stwierdziła.

Akcję wsparła też m.in. Jolanta Wilga. — Pomaganie jest bardzo fajne i wszyscy powinni pomagać, musimy się wspierać, bo nie wiadomo, co nas spotka, czy jutro my nie będziemy potrzebowali pomocy — mówiła pani Jolanta.

Atrakcją była również specjalna skarbonka, tzw. „lejek grawitacyjny”. Po wrzuceniu do niego monety te opadając wirują wewnątrz lejka. Wirujące monety robią największe wrażenie, zwłaszcza gdy kreci się ich kilka lub kilkanaście.

Pieniądze, które trafiały do puszek wolontariuszy, były wymienione na monety jednozłotowe. Następnie wolontariusze łączyli monety taśmą klejącą, tworząc odcinki o długości jednego metra. Na 1 m wchodzą 44 monety jednozłotowe, co daje dokładnie 44 zł. I każdy taki odcinek pieniędzy przekłada się na rehabilitację i leczenie podopiecznych Fundacji, stąd nazwa akcji — „Kilometry dobra”. Dzięki temu Fundacja może kupić dzieciom leki, sprzęt rehabilitacyjny, sfinansować rehabilitację.

Działała też specjalna infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu 514 800 915 lub wysyłając sms-a, również można było pomóc chorym dzieciom.

Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę zdjęć podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Te fotografie to spacer po niezwykłej krainie, pełniej cierpienia, ale i radości, smutnej, ale pięknej. To też 12 różnorodnych historii. To właśnie dla nich układamy „Kilometry dobra”. Autorami zdjęć są Michał Zdanowicz i Emilia Pryśko.

Jeśli ktoś nie mógł być w sobotę w Aurze Centrum Olsztyna i wesprzeć chore dzieci, to może to zrobić w inny sposób.

— Wystarczy wejść na stronę kampanii kilometrydobra.pl, wybrać z listy Fundację „Przyszłość dla Dzieci“, żeby przejść do formularza wpłaty i przekazać wybraną kwotę. Nazwisko darczyńcy pojawia się na liście wpłat w ciągu kilku sekund. — tłumaczyła Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji.
Zbiórka była możliwa dzięki zaangażowaniu Aura Centrum Olsztyna. „Kilometry dobra” już po raz trzeci.

— I na pewno nie ostatni — zapewniła Katarzyna Kaczmarska z Aura Centrum Olsztyna. — Od trzech lat też wspieramy Fundację „Przyszłość dla Dzieci”, bo jest to lokalna fundacja, która pomaga dzieciom z naszego regionu.

Akcję „Kilometry dobra” Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” prowadzi trzy miesiące. — Startuje co roku 1 marca, a kończy się w czerwcu — powiedziała Agnieszka Terebiłów — Wielki finał akcji odbędzie się 2 czerwca w parku Kusocińskiego w Olsztynie, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pana Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina oraz Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.

Andrzej Mielnicki