Kilkuset biegaczy i jeden wspólny cel: pomoc dzieciom w potrzebie. Tak będzie wyglądała impreza biegowa, która odbędzie się 7 września w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Zapisz się już dziś!

Jak pomóc?

Zarejestruj się na stronie biegu.
http://m.wm.pl/2019/02/orig/biegne2-527810.jpg

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

To już kolejna edycja biegu. Organizatorom zależało na tym, by ich zamiłowanie do sportu przyczyniło się do pomocy maluchom z regionu Warmii i Mazur. Rok temu ponad 450 uczestników zbierało na operację Zosi Czernieckiej. W tym toku nasza mała bohaterka wystartuje na jednym z dystansów na własnych nóżkach i będzie wspierała swoich kolegów i koleżanki z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Jedną z takich dzieci potrzebujących pomocy jest Nikola. To prześliczna dziewczynka, która chce się bawić i cieszyć światem jak inne kilkulatki, ale cierpi na bardzo poważną i nieuleczalną chorobę – achondroplazję. Bardzo potrzebuje wsparcia, by mogła optymalnie się rozwijać pomimo niepełnosprawności.

– Z wielkim zaangażowaniem bierzemy udział w tego typu wydarzeniach. Środowisko biegaczy jest w Olsztynie bardzo aktywne i chętnie nas wspierają. Nasi podopieczni to dzieci z Warmii i Mazur, które spotykamy na naszych osiedlach, w szkołach, na placach zabaw — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez Grupę WM, wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”. — Wśród nich są dzieci chore od urodzenia. Ale są też takie, których choroba dopadła nagle w pewnym momencie życia. I wywróciła świat do góry nogami. Przyjdź i pobiegnij razem z „Uskrzydlonymi w Biegu”, a my będziemy Ci gorąco kibicować!

W zawodach może wystartować każdy. Zaplanowano także trasy dla dzieci. Bieg główny obejmuje dystanse 5 km i 10 km. Możliwy jest też drużynowy start w biegu sztafetowym. Na jednym z dystansów wystartuje olsztyńska grupa biegowa „Są wolniejsi”. To młode stowarzyszenie, które biega wspólnie od 2 lat.

– W tego typu inicjatywy zawsze bardzo chętnie się angażowaliśmy. Lubimy pomagać i lubimy biegać. Łączymy te dwie przyjemności. Biegamy i pomagamy – mówi Mariusz Witkowski wiceprezes stowarzyszenia.

Goście wydarzenia będą mogli posłuchać koncertu zespołu Sydney Lane i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez partnerów imprezy. Aby można było pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, potrzeba pomocy ludzi, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec małych istot prowadzących codzienną walkę o zdrowie. Pobiegnij charytatywnie, zapisz się już dziś na bieg. Rejestracja internetowa trwa do 4 września przez stronę superczas.pl. Organizatorami wydarzenia są firmy BRBK Barbara Kułakow i Wspólnicy oraz Falken Trade Polska Sp. z o.o. SK.

– Nasi pracownicy to w większości młodzi ludzie, którzy każdego dnia starają się być bardzo aktywni. Jeździmy wspólnie na nartach, regularnie jeździmy na rajdy rowerowe, wielu z nas łącznie z prezesem biega biegi przełajowe czy półmaratony. Pewnego dnia podczas rozmowy zaproponowałem, aby podjąć rękawicę i zorganizować imprezę biegową – mówi Adrian Kwiatkowski, dyrektor marketingu Falken Trade.

Karolina Rogóz-Namiotko

http://m.wm.pl/2019/08/orig/img-9781-568777.jpg
fot. organizator/Grzegorz Czykwin

Harmonogram imprezy:
godz. 9 – otwarcie Biura Zawodów, odbiór pakietów startowych ew. rejestracja w przypadku wolnych miejsc:
godz 9 – 11 biegi dzieci i młodzieży
godz 9 – 11:15 beg główny
godz 9 – 12:30 bieg sztafetowy
godz 11 oficjalne otwarcie imprezy
godz 11:10 wspólna rozgrzewka dla Dzieci i Młodzieży
godz 11:15 bieg dzieci do lat 6 – 200 m
godz 11:25 bieg młodziaków w wieku 6-9 lat – 700 m
godz 11:30 bieg starszaków w wieku 10-13 lat – 1000 m
godz 11:40 bieg starszaków w wieku 14-16 lat – 1000 m
godz 11:50 wspólna rozgrzewka dla Biegu Głównego
godz 12:00 bieg główny 5/10 km
godz 13:40 ostatni uczestnik biegu głównego na mecie
godz 13:45 bieg sztafetowy 4 x 700 m
godz 14:15 dekoracja i losowanie nagród / Koncert zespołu Sydney Lane