Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację Alicji:

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Dziewczynka urodziła się bez prawej gałki ocznej i z rozszczepem podniebienia podśluzówkowego. Ponadto, z powodu zwężenienia przegrody nosowej nie mogła sama oddychać dlatego krótko po urodzeniu została podłączona pod tlen.

http://m.wm.pl/2020/06/orig/alicja-z-rehabilitanka-632299.jpg

Inną wadą, z którą boryka się ta mała kruszynka jest uszkodzenie układu ośrodkowego. Jedną z konsekwencji tego schorzenia jest 20 -30 napadów padaczkowych na dobę. Ciężka praca, codzienne zmagania mamy i najbliższych oraz lekarzy, terapeutów przynoszą efekty. Jednak przed Alicją wciąż długa droga. Do tej walki dołączyła cała masa Aniołów, którzy wspólnie chcą zapewnić Alicji i jej bliskim, pomoc finansową na leczenie i rehabilitację.

W ostatnim czasie, w Internecie, głośno było o akcji #GaszynChallenge. Nominowane osoby wykonywały zadanie i wpłacały pieniądze na zbiórkę dla chorego chłopca. Akcja ta, błyskawicznie rozeszła się po całym kraju i w krótkim czasie udało się zebrać potrzebną dla chłopca kwotę. Zatem to doskonała okazja, aby w ten sposób pomóc Alicji z Lubawy. Tak powstała akcja #Alicjachallenge, zapoczątkowana przez Radę Sołecką Rakowic.

– Wspólnie z Radą Sołecką wsi Rakowice, widząc jaki odzew zdobył chellenge dla Wojtusia, postanowiliśmy stworzyć #Alicjachellenge dla malutkiej lubawianki, która zbiera pieniądze na leczenie. Zasady są proste wykonujemy zadanie za które wpłacamy pieniążki na zrzutkę dla Alicji – tak brzmi wpis początkujący akcję na profilu społecznościowym Sołectwa Rakowice. Na odzew nominowanych nie trzeba było długo czekać. Do akcji włączyło się Sołectwo Wsi Tuszewo, KGW Sampława, Sołectwo Sampława, KGW Bajdy, Sołectwo Mortęgi. Lista nominowanych jest coraz dłuższa, zatem z dnia na dzień wykonanych zadań będzie coraz więcej. A tym samym, więcej będzie pieniędzy na koncie Alicji.
Z inną inicjatywą wyszli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożentalu. Druhny i Druhowie organizują zbiórkę do puszek na rzecz dziewczynki.
– Alicja jest córką druha OSP z Lubawy, który wielokrotnie i bezinteresownie pomaga innym w razie potrzeby. Tym razem my wszyscy możemy pomóc jego rodzinie! Pozyskaliśmy pięć puszek od Fundacji ,, Przyszłość Dla Dzieci ” – czytamy w komunikacje jednostki Ochotników z Rożentala.
Puszki będzie można znaleźć u partnerów akcji: w Rożentalu: Sklep ,,Lewiatan”, Delikatesy ,, Alicja”, Sklep ,,Daria” oraz w Lubawie: Market Budowlany ,,Mrówka Rytmar”

http://m.wm.pl/2020/06/orig/alicja-631261-632298.jpg
kadry z filmów dla Alicji oraz OSP Rożental

Skarbonki będą wystawione do 01.07.2020 roku.

Cały czas trwają internetowe licytacje, na grupie facebookowej. Wszyscy mamy moc, podzielmy się z tymi, którzy jej potrzebują. Niech nie są sami w codziennej walce o zdrowie ukochanych dzieci. Bądźmy razem z Alicją Kołecką i jej rodziną. Zastanawiamy się z jakiego powodu los doświadcza te małe bezbronne istotki? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale możemy pomagać.

Masz moc! Możesz pomóc Alicji i jej 400 fundacyjnym koleżankom i kolegom.


Alina Laskowska

Osoby, które chcą pomoc Alicji mogą wpłacać pieniądze na konto fundacji: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517 z dopiskiem „Alicja Kołecka”. Liczy się każda kwota!