W lipcu po przeprowadzeniu kolejnych badań okaże się, czy Joasia zostanie zakwalifikowana do przeszczepu serduszka. Dziewczynka wymaga stałej i troskliwej opieki zarówno rodziców, jak i specjalistów. Mimo choroby jest dzieckiem pogodnym. Lubi słuchać muzyki z telefonu – dźwięki porywają ją do tańca i zachęcają do śpiewania.
Asia jest jednym z sześciorga dzieci które wychowują pani Bożena i pan Henryk.
Pan Henryk, ojciec rodziny, jest na rencie. Dochód rodziny zamyka się kwotą 2200 złotych. Pani Bożena ze względu na chorobę Joasi nie może podjąć stałej pracy. Cała rodzina mieszka w małym mieszkaniu komunalnym o powierzchni 35,7 m². Jeden 13-metrowy pokój zajmuje pięcioro dzieci, drugi jeszcze mniejszy rodzice z Joasią. Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej. Brakuje im środków na bieżące potrzeby.
W rodzinie Państwa Szmidt potrzebą chwili stał się zakup nowej pralki. Od 3 miesięcy są zmuszeni prać ręcznie. W tak licznej rodzinie pralka jest niezbędna do normalnego funkcjonowania. Bardzo pragniemy pomóc tej rodzinie i uzbierać pieniądze niezbędne do zakupu nowej, dużej i energooszczędnej pralki, której koszt wynosi 2 000 złotych.

http://www.siepomaga.pl/f/przyszloscdladzieci/c/539/