Rodziny, które biorą udział w Projekcie nie mogły narzekać na brak wrażeń.
Mogły one uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i wydarzeniach, które miały na celu rozwój ich umiejętności, integrację między uczestnikami Projektu oraz zapewnienie rozrywki w wolnym czasie.

Odbyły się następujące wydarzenia:

20 PAŹDZIERNIKA – SZCZYTNO :
WARSZTATY EKO, WARSZTATY ZERO WASTE W KUCHNI

….gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z podstawami ekologicznego podejścia do życia. Dowiedzieli się m.in. jak zrobić mydło domowymi sposobami, bez zbędnych barwników czy sztucznych zapachów, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Rodziny dostały informacje na temat podstaw recyklingu i i poznały kreatywne zabawy w stylu eko.

Warsztaty, Szczytno 20 pażdziernika 2019r.

27 PAŹDZIERNIKA – BARTOSZYCE :
WARSZTATY KULINARNE, WARSZTATY EKO

…gdzie rodziny mogły zgłębiać tajniki prostej, ale sycącej kuchni i lepiej się poznać przy wspólnym posiłku lub nauczyć się przygotować mydła naturalnymi sposobami. Uczestnicy poznali m.in. sposoby na niemarnowanie żywności, zdrowe podejście do gotowanie z wykorzystaniem tanich i prostych składników. Zostały im również przybliżone sposoby przyrządzania ,,mało popularnych” produktów.

Warszataty, Bartoszyce 27 października 2019r.

27 PAŹDZIERNIKA – OSTRÓDA :
WYCIECZKA DO OLSZTYNA

…mimo pochmurnego nieba, pogoda nie pokrzyżowała niedzielnych planów i 20 uczestników Projektu z powiatu ostródzkiego miało okazję by przez kilka godzin dowiedzieć się co ciekawego Olsztyn ma do zaoferowania; zarówno pod względem edukacyjnym jak i rozrywkowym.

Rodziny spędziły trochę czasu nad jeziorem Ukiel. Najmłodsi, spróbowali swoich sił na placu zabaw. Następnie była przerwa na kawę i ciastko, po której udali się do Parku Centralnym, nad Łyną, do zabytkowego Tartaku Raphaelsohnów, gdzie działa „Muzeum Nowoczesności”. Prezentowane w nim ekspozycje ukazują rozwój cywilizacyjny stolicy Warmii i Mazur i podział społeczny Olsztyna. Wystawy stałe w ciekawy, ale sposób ukazują dzieje stolicy Warmii i Mazur oraz okolic. Przybliżają życie Warmiaków i Mazurów na przełomie XIX i XX w. i przemiany jakie miały miejsce w ówczesnym sposobie komunikowania się pomiędzy ludźmi oraz zmiany w ich podejściu do przedsiębiorczości. Rodziny miały szansę podzielić się wrażeniami po seansie przy wspólnym posiłku.

Na koniec rodziny z Ostródy i okolic uczestniczyły w seansie filmowym w olsztyńskim Planetarium. Nosił on tytuł „Ziemia, Księżyc i Słońce”: w prosty i zabawny sposób przedstawione w nim zostały najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie.
Wycieczka do Olsztyna 27 października 2019

http://m.wm.pl/2019/09/orig/belkado-projektu-576316.jpg