1% Twojego podatku to ogromna pomoc i szansa dla naszych podopiecznych oraz dalszego rozwoju Fundacji. Wykorzystaj swoje możliwości i pomóż w kilku prostych krokach! 

Aby przekazać Fundacji 1% podatku nie trzeba składać urzędowi skarbowemu żadnych dodatkowych dokumentów, wniosków czy zaświadczeń. 

Wystarczy, że wypełniając PIT, możemy podać dodatkowe informacje, mające wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% podatku. W odpowiednią rubrykę należy wpisać numer KRS Fundacji, której chcesz pomóc. Po wpisaniu numeru, urząd skarbowy zajmie się przekazaniem na rzecz fundacji.

KRS Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to 0000148747.

Na co przeznaczymy pieniądze z 1%?

Dzięki przekazanym środkom jesteśmy w stanie zakupić potrzebne podopiecznym lekarstwa, opłacimy ich leczenie bądź rehabilitację. Zakupimy również sprzęt niezbędny do ćwiczeń i rozwoju.  Sfinansujemy to, co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne. Pomożemy dzieciom, które bez rehabilitacji nie miały szans na to, by chodzić. 

Jak przekazać 1% podatku w ramach usługi Twój e-PIT? 

1) W serwisie podatki.gov.pl wybierz opcję Twój e-PIT. Na głównym ekranie zobaczysz informacje o OPP. Jeśli rozliczasz się pierwszy raz, wybierz z listy numer KRS 0000148747 Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

2) Możesz wybrać cel szczegółowy, wpisując imię i nazwisko wybranego podopiecznego naszej Fundacji w tę rubrykę.  

3) Możesz wyrazić zgodę na przekazanie naszej Fundacji informacji o 1% podatku. 

4) Jeśli w zeszłym roku wskazałeś inną organizację jako beneficjenta 1% podatku, a w tym roku chcesz, by trafił on do naszych fundacyjnych dzieci, wybierz opcję Zmieniam organizację i wybierz z wykazu organizacji numer KRS 0000148747 naszej organizacji. 

5) Jeśli chcesz zmienić podopiecznego naszej Fundacji, który otrzyma twój 1% podatku, wybierz opcję Zmieniam organizację, edytując jedynie pole celu szczegółowego, następnie zatwierdź zmiany i wyślij zeznanie.