Nie mają państwo jeszcze planów na mikołajkowy wieczór? To świetnie się składa. Już 6 grudnia czeka na państwa niezwykła gala.
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” tego dnia obchodzi swoje 15-lecie i zaprasza do wspólnego świętowania. — Chcemy ten dzień uczcić w sposób wyjątkowy — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją. — Gala w olsztyńskiej Filharmonii z Koncertem Muzyki Filmowej będzie dla nas szczególna.

Uroczystość będzie też okazją do podsumowania dotychczasowych działań, do podziękowań partnerom i przyjaciołom Fundacji. Na uroczystość zostali zaproszeni przyjaciele ze świata kultury, rozrywki i sportu. Ale każdy może wziąć udział w jubileuszu. Wystarczą tylko dobre chęci.
Przypomnijmy, że Fundacja jest największą na Warmii i Mazurach organizacją udzielającą indywidualnej pomocy niepełnosprawnym dzieciom.
Finansuje badania, zabiegi, operacje, leki, przejazdy i pobyty w placówkach leczniczych. Pomaga także dzieciom i młodzieży z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji finansowej.
Piętnastoletnia działalność Fundacji to przede wszystkim skierowana do dzieci indywidualna pomoc w leczeniu oraz zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.
Dlaczego Fundacja skupia się na pomocy dzieciom z naszego regionu? Bo tutaj niestety wiele rodzin żyje na skraju ubóstwa. Jakakolwiek choroba w takiej rodzinie to prawdziwy dramat. Konieczność dojazdów do szpitala, rehabilitacja i wszelkie wydatki związane z leczeniem: badania, zabiegi, leki, przekraczają ich możliwości, stają się nieosiągalnym celem. W takich przypadkach często trafiają pod skrzydła Fundacji „Przyszłość dla dzieci”

Dlaczego warto w niej wziąć udział w jubileuszowej gali? — Urodziny Fundacji to połączenie wspaniałej zabawy ze szczytnym charytatywnym celem – przekonuje Iwona Żochowska-Jabłońska. — Organizujemy ten koncert, aby wszystkim z całego serca podziękować za pomoc i energię w tworzenie tego dzieła.
Gala będzie okazją do wspólnego świętowania i podsumowania 15 lat działalności, Będzie można także bliżej poznać tych, którzy Fundację tworzą. — Chcemy także, aby każdy mógł zobaczyć naszych darczyńców, wolontariuszy i osoby zaangażowane w tworzenie dobra. To elitarne wydarzenie, na którym po prostu trzeba być! — podkreśla dyrektor Fundacji.

Koncert muzyki filmowej zostanie wykonany przez Orkiestrę symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Koncert poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska.

Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Bilety do kupienia są w Filharmonii. Więcej informacji pod numerem telefonu: 500-603-603.

Aleksandra Tchórzewska