22 wyprawki trafiły do uczniów klas I-III. W ich zakupie pomogli szczycieńscy radni, którzy wraz z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”, założoną przez wydawcę Gazety Olsztyńskiej, zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

Na wyprawki radni przeznaczyli część swoich diet. Łącznie udało się zakupić 29 wyprawek, z czego 22 trafiły do dzieci w Szczytnie. — Jesteśmy zadowoleni z efektu. Początki zawsze są trudne, ale 22 wyprawki to niezły wynik – powiedział nam Rafał Kiersikowski, szczycieński radny.
W tornistrach znalazły się piórnik, zeszyty, bloki, farby, plastelina. Wręczono je podczas piątkowego spotkania w Urzędzie Miasta. Wśród osób, które skorzystały z pomocy jest pan Krzysztof, którego syn idzie w tym roku do pierwszej klasy — Taka akcja to świetny pomysł.
Nie mam pomocy z innych instytucji, a wydatki przy dzieciach są ogromne. Dobrze, że ktoś o nas pomyślał- powiedział. – Plecak bardzo mi się podoba. A w środku jest dużo fajnych rzeczy — mówiła Ania przeglądająca zawartość wybranego przez siebie plecaka.
Początkowo akcja była skierowana do pierwszoklasistów, ale rozszerzono ją na uczniów klas I-III. Warto wspomnieć, że wsparły ją znane osoby, min. Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Hołowczyc, Mariusz Czerkawski.
Radni zapowiadają, że to dopiero początek. Akcja na pewno będzie kontynuowana i rozwijana. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą się do niej kolejni samorządowcy.

az