Wpłać darowiznę by fundacyjne dzieci miały udane święta.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Prowadząc akcję „Pomagamy, jak umiemy” firma Rossmann Polska wspiera — wraz ze swoimi klientami — organizacje zaangażowane w działalność charytatywną. W całym kraju zgłosiło się do tego programu 250 podmiotów, które zostały zweryfikowane przez pracowników firmy. Otrzymały w sumie pomoc o wartości przekraczającej 5 mln zł.

Jak wyjaśnił obecny na konferencji Jakub Jankowski z Działu Rzecznika Prasowego Rossmann Polska, każdy z klientów firmy może zainstalować w swoim smartfonie apkę rossmann.pl. Staje się wtedy członkiem Klubu Rossmann.pl i podczas zakupów w sklepie tej firmy zbiera automatycznie punkty na swoje konto. Wtedy firma przekazuje wybranej przez klienta organizacji produkty o wartości odpowiadającej uzbieranym przez niego punktom. Przy czym to sama organizacja wybiera to, czego najbardziej potrzebuje.

Fundacja „Przyszłość dla dzieci” pomaga dzieciom z Warmii i Mazur, które potrzebują leczenia i rehabilitacji.

— Każdego dnia pomagamy ich rodzinom udźwignąć koszty niezbędnych zabiegów, leczenia, rehabilitacji i zakupu sprzętu medycznego — informuje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji. — W naszym przypadku ubiegamy się głównie o środki do pielęgnacji dzieci. Rodzinom, które borykają się na co dzień z olbrzymimi problemami zdrowotnymi swoich pociech, tego typu pomoc jest bardzo potrzebna. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że firma Rossmann uruchamiając swoją akcję, dała nam przestrzeń do zaproszenia ludzi, którym pomoc dzieciom jest bliska i wspólnie możemy działać na rzecz najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur.

— Przekazujemy te produkty dzieciom podczas naszej akcji gwiazdkowej, więc radość jest wtedy podwójna — dodaje Agnieszka Terebiłów z fundacji.
Fundacja ma pod opieką 380 dzieci z Warmii i Mazur, którym pomaga w zakupie nowoczesnych sprzętów, finansuje specjalistyczne operacje oraz niezbędną
rehabilitację.

„Przyszłość dla Dzieci” organizuje szereg akcji, aby móc pomagać swoim małym podopiecznym i ich rodzinom. W tej chwili można dołączyć do świątecznej akcji fundacji „Gwiazdka z przyszłością”.

Jednym z takich działań jest uczestniczenie w programie Pomagamy jak Umiemy firmy Rossmann, z którego w tym roku uzyskano ponad 16 tysięcy złotych.
Oprócz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” we wczorajszej konferencji , która odbyła się w Olsztyńskim Centrum Pomocy Dziecku uczestniczyło 10 organizacji z województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego, które uzyskały łącznie z projektu firmy Rossmann blisko 200 tys. zł.

Jak podsumował Jakub Jankowski:
— Finał naszej akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić. Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i nie tylko. Tłumaczą, o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. A nasi klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów. Razem robimy coś pożytecznego — wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas pomaganiu tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy, jak umiemy”.

Łukasz Czarnecki-Pacyński

Wczoraj przyjechała do nas darowizna!
http://m.wm.pl/2019/11/orig/dsc03416-593516.jpg
Fot. Piotr Hensoldt

http://m.wm.pl/2019/11/orig/dsc03420-593523.jpg
Pan kierowca, Marcin bardzo sprawnie i z uśmiechem wyładował chemię do domu i kosmetyki dla naszych podopiecznych. Fot. Piotr Hensoldt