Wpłać darowiznę by fundacyjne dzieci miały udane święta.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Arkadiusz Trzeciak, dyrektor Green Taxi: W każdej taksówce jest puszka, do której klienci mogą wrzucać pieniądze, aby wesprzeć Fundację w zakupach świątecznych prezentów i leczeniu podopiecznych.

Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci czasami ledwo wiążą koniec z końcem. Ledwo domykają swój budżet domowy, który i tak nadwyrężony jest przez koszty leczenia, dojazdy do specjalistów czy rehabilitację. A przecież każde dziecko powinno poczuć magię świąt i beztrosko spędzić ten szczególny czas.
Pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” znajduje się 380 dzieci. Każde z nich ma inne potrzeby i problemy, ale wszystkie kochają Gwiazdkę. Nie każde od razu może dostać zdrowie, ale wspólnie możemy umilić im ten czas spełniając ich drobne marzenia.

Chcesz oficjalnie zostać dobrym człowiekiem?

Nic prostszego! Polub stronę Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, zgłoś się do udziału w naszym wydarzeniu Gwiazdka z Przyszłością — a magia tych świąt zostanie z Tobą aż do następnego Bożego Narodzenia…!

Wpłać pieniądze. Zbierz ekipę przyjaciół, zorganizuj kiermasz w swojej szkole, utwórz urodzinową zbiórkę na Fejsie, powieś plakat, postaw naszą skarbonkę w swoim salonie fryzjerskim, sklepie czy restauracji i włącz się w Gwiazdkę z Przyszłością. Masz ochotę zrobić coś niezwykłego i pomóc chorym maluchom z Warmii i Mazur? Napisz do nas, zadzwoń, bądź wpadnij na kawę, a powiemy Ci jak to się robi.

Ciągle zachęcamy wszystkich, aby włączyli się do akcji. Pomóc można na wiele sposobów: zrobić paczkę, zebrać słodycze, zabawki lub pieniądze i dostarczyć je do Fundacji. Tak niewiele trzeba by sprawić dzieciom radość. Każda pomoc jest ważna. Dlatego cieszy nas zaangażowanie i to, że każdy chce pomóc przygotować coś miłego na święta dla dzieci.

Gwiazdkowa akcja charytatywna jest jedną z wielu organizowanych przez Fundację. Jej motto brzmi: „Pomagać może każdy”. Co to znaczy? Każdy, bez względu na wiek i status społeczny, może przyłączyć się do pomagania. Fundacja ma wielu darczyńców. W akcję od lat angażują się firmy, szkoły oraz osoby prywatne.

Skarbonki można znaleźć m.in. w taksówkach firmy Green Taxi, która już nie pierwszy raz zaangażowała się w pomoc podopiecznym Fundacji.

— W każdej taksówce jest puszka, do której klienci mogą wrzucać pieniądze, aby wesprzeć Fundację w zakupach świątecznych prezentów i leczeniu podopiecznych — opowiada Arkadiusz Trzeciak, dyrektor Green Taxi. — Dodatkowo dla zachęty wysłaliśmy do każdego naszego klienta sms-a, aby poinformować o akcji i o tym, że w naszych taksówkach można ją wesprzeć. Klienci są zainteresowani, a część puszek jest już prawie zapełniona. Warto pomagać, bo cel jest naprawdę szczytny. Chodzi przecież o pomoc potrzebującym dzieciom! Dlatego liczymy na wielkie serca naszych klientów.

Swoją pomoc można także skierować do konkretnego dziecka znajdującego się pod opieką Fundacji, tak jak to zrobili pracownicy Archiwum Państwowego w Olsztynie wraz z członkami Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

— My skupiliśmy się na pomocy jednej rodzinie. Dostaliśmy od Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” opis konkretnej rodziny, wraz ze wskazanymi potrzebami. Skupiając się na tej liście staramy się zrealizować wszystko to, co rodzina na niej wypisała. Ale oprócz tego pozwoliliśmy sobie też dodać coś od siebie. Na pewno nie będzie to pomoc finansowa, a pomoc rzeczowa. Pomoc dotyczy rocznego Kubusia, który ma bardzo dużą wadę wzroku. Na liście pojawiły się między innymi środki typowo pielęgnacyjne, jak np. pieluchomajtki, środki kosmetyczne czy zapas mleka modyfikowanego. Ale Kubuś ma też starszego brata, dla którego kupujemy upominki z Avengers oraz Spidermanem. W paczce znajdą się również upominki dla rodziców oraz trwała żywność i kosmetyki. Mamy nadzieję, że cała rodzina będzie zadowolona i dzięki pomocy będą mogli spędzić miłe i beztroskie święta — mówi Iwona Klonowska z Archiwum Państwowego w Olsztynie.

W trakcie trwania akcji zbierane są pieniądze i produkty, dzięki którym chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur przygotowane zostaną świąteczne prezenty, zakupione zostaną niezbędne leki i opłacona zostanie ich rehabilitacja. Pamiętajmy, że przyłączając się do akcji możemy uratować czyjeś święta, a może i życie. Wspólnie możemy zrobić więcej!

— Święta to szczególny czas, kiedy nikt nie powinien być smutny, a już na pewno nie dzieci! — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji — Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele.

Milena Siemiątkowska

Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę z pomocą przycisku powyżej lub tradycyjnym przelewem na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. W tytule przelewu wpisz: GWIAZDKA Z PRZYSZŁOŚCIĄ