Całe szczęście nasza świadomość jest coraz większa i doskonale wszyscy zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Niestety nasza wiedza nie zawsze idzie w parze z czynem.

Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
Wielu z nas rozpoczyna dzień bez posiłku, nasze dzieci nie jedzą między lekcjami, a to źle wpływa na samopoczucie i koncentracje. Aby żyło nam się lepiej – warto to zmienić!

Pierwszym krokiem ku lepszemu żywieniu może być rodzinne gotowanie. Zachęcamy do zabawy w kuchni. Zaproponujcie swoim dzieciom np. wspólne pieczenie zdrowych jaglanych kokosanek. Są pyszne – chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku. Po wystudzeniu warto schować je do szczelnego pojemnika – być może to utrzyma dłużej ich chrupkość.

Składniki:

• kasza jaglana 1 woreczek lub 100g
• mleko (może być roślinne) około 3-4 łyżki
• cukier 1/2 szklanki
• mąka pszenna lub jaglana 1/2 szklanki lub nieco więcej
• jajka 2 sztuki
• wiórki kokosowe 100g
• miękkie masło 1/3 kostki

1. Ugotuj kasze jaglaną zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Zwykle to około 20 minut. Ugotowaną odstaw i ostudź.
2. Do zimnej kaszy dodaj 3-4 łyżki mleka i zmiksuj ją na gładki krem za pomocą blendera.
3. Do kremu z kaszy jaglanej dodaj resztę składników: pół szklanki cukru, pół szklanki mąki, 2 jajka, 1/3 miękkiego ciepłego masła i 100g wiórków kokosowych. Wszystko dokładnie wymieszaj. Masa musi być dosyć gęsta, łyżka bez problemu powinna stać w cieście. Jeśli tak nie jest, dodaj jeszcze trochę mąki.
4. Na blaszce rozłóż papier do pieczenia, a na nim nakładaj łyżką ciastka wielkości orzecha włoskiego. Nie musisz zachowywać dużych odstępów. Ciastka nie urosną. Piecz je w piekarniku nagrzanym do 160-170 stopni przez około 13-16 minut. Do czasu aż ładnie się przyrumienią. Wszystko zależy od Twojego piekarnika. Smacznego!

Przepis pochodzi z bloga: www.copysznego.pl