– Nasze aparaty pracują nieustannie. Nie mają żadnych przestojów. Ale sprzęt szybko się zużywa i trzeba go wymienić na nowy. Okazało się, że w potrzebie możemy liczyć na sprawdzonych przyjaciół – mówi Barbara Chwała, wicedyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. We wtorek odebrała od Iwony Żochowskiej, dyrektora zarządzającego Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i Piotra Konopki, dyrektora do spraw personalnych Michelin Polska dwa aparaty do badań okulistycznych: tonometr i autorefraktometr.

– Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych pacjentów, bo to im pomoże ten sprzęt – mówi dyrektor Chwała.

Piotr Konopka nie ukrywa: dla firmy Michelin to wielka radość, że może być partnerem szpitala leczącego dzieci. – Chcemy pomagać i kiedy tylko możemy, to w taką pomoc się angażujemy. To wspaniałe, że udało nam się tak szybko kupić te aparaty – podkreśla dyrektor Konopka.

A Iwona Żochowska z fundacji zapowiada: to jeszcze nie koniec. – Oficjalne przekazanie sprzętu to tylko część akcji „Miej oko na oko” – mówi. – Kolejną odsłoną będzie biała sobota. Tego dnia dzieci będą mogły skorzystać z lśniącego nowością sprzętu w szpitalu dziecięcym.

– To będzie nasze podziękowanie za przekazanie aparatów – dodaje Barbara Chwała.

Autorefraktometr służy do komputerowego badania ostrości wzroku, a tonometr do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dlatego organizatorzy zapraszają na badania zwłaszcza te dzieci, które takich badań potrzebują, a nie miały do nich wcześniej dostępu. Badania przeprowadzą, oczywiście za darmo, lekarze ze szpitala dziecięcego. Aby z nich skorzystać, trzeba będzie się wcześniej zarejestrować. Numer telefony i bliższe informacje podamy w czwartek w „Gazecie Olsztyńskiej”.

„Miej oko na oko” to kontynuacja akcji rozpoczętej w ubiegłym roku. Wtedy odbywała się ona pod hasłem „Serce dla serca”, a skutkowała m.in. przekazaniem szpitalowi kardiomonitora. – To również była nasza wspólna kampania, fundacji i Michelin Polska. Udało nam się wtedy przebadać bardzo dużo dzieci – opowiada Iwona Żochowska.

Przekazany wczoraj sprzęt będzie służył pacjentom poradni okulistycznych i oddziału okulistycznego. Co roku szpitalne poradnie przyjmują około 10 tys. pacjentów, oddział okulistyczny – ok. 500 dzieci.

mk

Wiecej o akcji możesz przeczytać:
https://przyszloscdladzieci.org/166891,Miej-oko-na-oko.html#axzz2jlEAiXRy/
https://przyszloscdladzieci.org/166940,Aparaty-juz-czekaja-na-dzieci.html/
https://przyszloscdladzieci.org/167319,Biala-sobota-w-wojewodzkim-szpitalu-dzieciecym.html/