Przyłącz się do mistrzostw świata w dobroci i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Oficjalny start wspólnych działań z okazji akcji Kilometry Dobra był okazją do spotkania się podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” ze Zbigniewem Staniszewskim. Nasz rajdowiec zafundował dwóm podopiecznym Fundacji — Arkowi i Olkowi — niezapomniane przejażdżki na prawym fotelu swojego rajdowego samochodu.

— Z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” jestem związany już ponad dwa lata, teraz postanowiłem wraz z moim teamem pomóc jeszcze bardziej i włączyć się do akcji Kilometry Dobra. Jako kierowca rajdowy, na treningach i podczas rajdów, pokonuję setki kilometrów, teraz moje przejazdy będą przynosiły dodatkową korzyść dla podopiecznych Fundacji — mówi Staniszewski. — Od teraz z moim samochodzie rajdowym znajdować się będzie puszka, dzięki której pomogę zebrać dodatkowe fundusze w tej zbiórce. Będę działał aż do czerwcowego finału akcji, gdzie również będę obecny — zapewnia.

Kilometry Dobra to kampania dobroczynna, w której co roku biorą udział organizacje z całej Polski. W ciągu ostatnich 5 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 4,5 mln zł na realizację 180 projektów. Olsztyn reprezentuje Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

— W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 90 tys. zł i stworzyliśmy wspólnie ponad 2 kilometry dobra — mówi Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji. — Tegorocznym celem Fundacji jest zebranie 100 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom naszym małym podopiecznym, których jest obecnie 360, opłacimy leczenie i rehabilitację, będziemy też wspierać dzieci chore na nowotwory. Być może wspólnie uratujemy komuś życie. Pamiętajcie, każdy może pomagać. To dzięki takim ludziom jak Zbigniew Staniszewski, któremu dziękujemy za wsparcie, możemy zmieniać świat na lepsze! — dodaje.

Finał akcji Kilometry Dobra odbędzie się w niedzielę 2 czerwca w parku Kusocińskiego w Olsztynie. Tego dnia zostanie zorganizowany piknik Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, podczas którego zostanie ułożony ciąg monet, będący jednocześnie próbą pobicia rekordu Guinnessa. Będzie można też zobaczyć samochód rajdowy Zbyszka Staniszewskiego oraz wejść za kierownicę ogromnej, pomarańczowej betoniarki. Odbędzie się także III Bieg o Złotą Monetę i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Z roku na rok akcja skupia wokół ważnego społecznie celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom z Warmii i Mazur, coraz więcej ludzi. Do tej pory do olsztyńskich Kilometrów Dobra dołączyło 25 szkół, 7 przedszkoli i 8 firm. Aby zacząć pomagać, wystarczy wejść na www.przyszloscdladzieci.org i przyłączyć się do akcji.

Aleksander Chodźko
a.chodzko@wm.pl

Zbigniew Staniszewski spotkał się z podopiecznymi Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”