— W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, już po raz siódmy, odbędzie się Piknik Bartbo 2018, na który czekają olsztynianie i turyści. Jakich atrakcji mogą się spodziewać uczestnicy?
— Rozpoczęcie nowego sezonu w Parku Rozrywki Aktywnej to okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że warto się ruszać na świeżym powietrzu. Park w Butrynach to idealne miejsce do wszelkich aktywności. Oczywiście jak zawsze do dyspozycji gości oddajemy atrakcje parku, czyli dmuchańce, trampoliny, zorbę, plac zabaw, quady i park linowy. Będzie więc można wyszaleć się do woli.
Na scenie wystąpią podopieczni Pałacu Młodzieży w Olsztynie oraz zaprzyjaźniony z nami od lat dziecięcy zespół rockowy Krew pot i łzy. Zachęcamy również do biegania i jeżdżenia na rowerze.

W tym roku, razem z naszymi przyjaciółmi, zaplanowaliśmy kilka wydarzeń, podczas których będzie można się wyszaleć do woli. O godzinie 13 wystartuje „Bieg Bartbo z nadleśnictwem Nowe Ramuki”, który jest częścią projektu „Grand Prix Granicy Warmii i Mazur”. To coś dla dorosłych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa została poprowadzona malowniczymi, szutrowymi drogami w pobliżu Parku Rozrywki Aktywnej. Będzie też coś dla najmłodszych, spragnionych sportowych emocji. Ok. godziny 14 rozpocznie się rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych. Dystans i trasa będą dostosowane do możliwości dzieci. Ponadto przygotowaliśmy wyścig rowerowy MTB. To już trzydzieści kilometrów zjazdów i podjazdów. Potrzebny będzie własny rower i kondycja.

— Piknik jest wyjątkowy, bo… charytatywny. W jaki sposób można będzie pomóc najmłodszym mieszkańcom Warmii i Mazur?
Od wielu lat organizując piknik, współpracujemy z fundacją „Gazety Olsztyńskiej” — Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy dorosły, który chce wejść w tym dniu do Parku Rozrywki Aktywnej, najpierw spotyka się z wolontariuszami fundacji i wrzuca do ich puszek przynajmniej 5 złotych. Niektórzy przekazują o wiele większe kwoty. Pieniądze przeznaczane są następnie na potrzeby podopiecznych fundacji.
— Do kogo jest adresowany piknik?
— Do całych rodzin. Właśnie dlatego w dniu rozpoczęcia sezonu wszystkie dzieci mogą wejść do Parku Rozrywki Aktywnej za darmo. Wiemy, jakie to ważne, aby zachęcić młodsze pokolenie do zdrowego stylu życia i wychodzenia z domu, ale również do pomagania. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyrośnie nam odpowiedzialne pokolenie.

Piknik rozpocznie się o 11:00 i potrwa do 18:00.

at