Wspomóż fundacyjne dzieci, wpłać darowiznę z pomocą przycisku poniżej!

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

lub tradycyjnym przelewem
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn.
Numer konta: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887

W tytule przelewu prosimy o umieszczenie: GWIAZDKA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Wszystko zaczęło się od Marysi, Olgi i Wiktorii, uczennic klasy I B z II LO w Olsztynie. One o działaniach Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” wiedziały już wcześniej i postanowiły namówić innych do włączenia się w „Gwiazdkę z przyszłością”. Tak wynika z relacji katechetki Irmgardy Kardahs. — Jestem koordynatorem tego projektu, ale pomysł i realizacja należy do tych uczennic — podkreśla nauczycielka.

„Gwiazdka z przyszłością” jest organizacją różnego rodzaju zbiórek, kiermaszy, czy innych wydarzeń, dzięki którym podopieczni fundacji będą mieli szansę poczuć magię świąt.

Uczennice II LO wymyśliły kiermasz gadżetów do książek, który w efekcie stał się kiermaszem… —… różności — śmieje się katechetka. — Uczniowie przynosili z domu książki, zakładki, ciasta a nawet zabawne okulary do czytania. W tę akcję charytatywną włączyli się także nauczyciele. A to wszystko po to, żeby wesprzeć podopiecznych fundacji!

Nauczycielka podkreśla, że wszystko odbyło się z odruchu serca. — Moi uczniowie czują, że pomaganie to fajna sprawa. Widzą, że to daje dużo radości właśnie tym, którzy pomagają. Sami często pytają o kolejne inicjatywy.

Elżbieta Mieczkowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie, uzależniona jest już od czynienia dobra. I do tego zachęca innych. To właśnie z jej inicjatywy w szkole zorganizowano kiermasz ciast. — Odzew był ogromny — nie kryje wzruszenia katechetka. — Nie wiem, jak to się dzieje, że kiedy organizujemy tego typu akcję, jest taka pozytywna reakcja. Dla mnie jest to po prostu fenomen! Kiermasz przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Rodzice uczniów nie poszli na łatwiznę. Do spróbowania były prawdziwe łakocie: przekładańce z trzech czekolad, strucle, makowce, serniki i wiele innych. A to wszystko, żeby pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Powiedziałam rodzicom uczniów i dzieciom, na co zbieramy.

Wyjaśniłam, że, organizując taki kiermasz, możemy dołożyć się do leczenia i rehabilitacji dzieci. Reakcja była niesamowita — mówi nauczycielka. I dodaje, że z fundacją współpraca układa się wspaniale.
— Ta fundacja jest nam po prostu bliska. Zdarza się, że z jej pomocy korzystają uczniowie albo dzieci pracowników. Tym bardziej chcemy pomagać! — podkreśla.

Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” cieszy się, że akcja „Gwiazdka z przyszłością” została tak ciepło przyjęta przez olsztynian. — Co roku możemy liczyć na udział szkół, przedszkoli i wielu instytucji w tej akcji. To znak, że nie jesteśmy obojętni na los chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Zbiórki

Uwaga! Do „Gwiazdki z przyszłością” można cały czas się włączyć. Już w najbliższy piątek i sobotę w sklepach Rast i Intermarche pojawią się wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Będą zbierać słodycze i pieniądze na podopiecznych fundacji. Ty też możesz pomóc!