Portal Familie.pl po raz kolejny zaprosił mamy na dzień tylko dla nich. Wszystkie atrakcje oczywiście przygotowano z myślą o zabieganych i zapracowanych paniach. Tego dnia miały zapomnieć o wszystkich troskach i po prostu miło spędzić czas.
Magda Dziczek zjawiła się z niemowlakiem na rękach. — Uczestniczyłam w tych spotkaniach jak byłam w ciąży, a teraz zabrałam ze sobą swojego malucha — mówiła. — Jest to okazja, aby wyjść z domu i porozmawiać w kobiecym gronie nie tylko na tematy związane z macierzyństwem, ale o bieliźnie czy kosmetykach. Dla mnie to również test, jak poradzę sobie z dzieckiem trochę dalej od domu. My, mamy, często zapominamy o sobie.
Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt pań. Były te w ciąży i z dziećmi w wózkach oraz takie, które dzieci zostawiły pod opieką mężów. — Na wyjście do kina namówiła mnie koleżanka — przyznała Anna Piątek.
— Jedną sobotę w miesiącu można sobie odpuścić, zostawić dzieci, zostawić sprzątanie i wyrwać się z domu — tłumaczyła Joanna Karpińska.
Danuta Łaniecka przyszła sama na spotkanie. Umówiła się z koleżanką, ale ta nie dotarła. — W moim wieku nie wszystkim chce się wychodzić — uśmiechnęła się pani Danuta, której dzieci są dorosłe, a ona jest już babcią.
Alicja Bartczak zabrała na spotkanie i film swoją nastoletnią córkę Julię. — Byłam na poprzednim spotkaniu i jak tylko zobaczyłam ogłoszenie, od razu się zapisałam. Spodobało mi się przede wszystkim to, że jest to czas wolny tylko dla mnie. Jestem zapracowana, a wtedy po prostu odpoczęłam. Odpowiada mi również dobór filmów.
Wydarzenie „Czas mam” zorganizował portal Familie.pl, a partnerami imprezy byli: firma bieliźniarska Koemi, Stara Mydlarnia, Centrum Harmonijnego Rozwoju Dziecka Harmonijka i Przychodnia ProfMed. Część dochodu z wydarzenia przekazana została na fundusz leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Wioleta Dziczkowska