— Warsztaty były świetną zabawą i dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, a także okazją do spotkania z koleżankami i kolegami — uważa Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Warsztaty odbyły się w sobotę (6 września) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie, a poprowadziła je Alicja Piórko, właścicielka firmy Bawi-uczki. — Spotkaliśmy się po to, żeby pobawić się klockami. Często nie doceniamy klocków, które są doskonałymi narzędziami do nauki. No i przede wszystkich ich wspólne układanie to świetna zabawa dla całej rodziny. Nazwa Bawi-uczki to połączenie słów: bawimy się i uczymy — opowiada właścicielka firmy.

Czego dokładnie możemy się nauczyć dzięki klockom? — Wspólne układanie klocków, to nie tylko przyjemność dla dziecka, ale też dla rodziców. Tak naprawdę to dzięki nim wszyscy uczymy się jak razem spędzać czas — odpowiada Alicja Piórko. Z bardziej praktycznych umiejętności, właścicielka firmy wymienia rozwój kreatywności, zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej… — współdziałania w grupie i nauka podstawowych zasad matematyki i fizyki. Długo można wymieniać czego uczą klocki — dodaje Alicja Piórko.

Oczywiście z warsztatów najbardziej zadowoleni są podopieczni fundacji. — Córka naprawdę świetnie się bawiła podczas układania klocków. W domu również bawi się klockami, ale te które dostaliśmy na warsztatach są trochę inne, bardziej techniczne. Były też klocki nietypowe, magnetyczne, które szczególnie spodobały się Martynce — opowiada ojciec Martyny Lubowiedzkiej, który oczywiście pomagał córce w budowaniu skomplikowanych konstrukcji. — Na przykład złożyliśmy wspólnie samolot. To nie było wcale proste, więc chyba mamy powód do dumy — śmieje się ojciec Martynki.

nr

Warsztaty konstrukcyjne