Przyłącz się do Kilometrów dobra i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Konkursy mobilizują. Tak jest w firmie Michelin, która ogłosiła konkurs: im mniej nieobecności, tym większa szansa na wygraną, a ta jest atrakcyjna, bo pieniężna. Pracownicy o 1500 zł walczą drużynowo. Tym razem zwycięzcy przeznaczyli całą wygraną dla Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
— Nasza drużyna od kilku lat pomaga potrzebującym. Jako że mój syn był kiedyś związany z tą fundacją, więc wybór był oczywisty. Nie musiałem też namawiać kolegów, bo po pierwsze przeznaczają swój 1 procent na „Przyszłość dla Dzieci”, a po drugie zawsze pod koniec roku robimy zrzutkę na cele charytatywne — mówi Andrzej Roszkowski, pracownik Michelin. — Radość z pomagania okazała się tym większa, że firma Michelin zdecydowała się podwoić kwotę. Dzieci dostaną więcej, bo aż 3 tys. zł, a my wiemy, że pomoc ma sens.

— Jako Michelin wspieramy praktycznie każdą instytucję w Olsztynie. Doceniamy również inicjatywy, które odbywają się w obszarze sportu amatorskiego i osób niepełnosprawnych. Jeżeli więc nasi pracownicy wychodzą z inicjatywą pomocy, nie możemy tego nie zauważyć — podkreśla Grzegorz Wojasiński, Dyrektor Public Affairs w firmie Michelin. — Jesteśmy dumni z takich pracowników. Przecież mogli spożytkować wygraną na własne przyjemności, a pokazali, że przyjemnie jest pomagać. Firma dokłada się więc do tego wsparcia. Cieszę się, bo dzięki temu ludzie rozumieją, że zajmujemy się nie tylko produkcją opon, ale mamy też inne cele wpisane w naszą kartę odpowiedzialności. I zgodnie z tymi celami postępujemy.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomaga dzieciom z rodzin, które potrzebują leczenia i rehabilitacji.
— W firmie Michelin obowiązuje kultura dobrych serc, co jest niesamowite. Pracownicy chętnie biorą udział w wolontariacie pracowniczym. Realizują własne projekty, które finansuje Michelin. Ale dużo dobrego robią też sami z siebie. Dowodem tego jest właśnie przekazanie całej wygranej na rzecz naszej fundacji — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Mobilizacja do niesienia pomocy jest tym większa, że pracodawca potrafi to docenić. Podwoił kwotę i dzięki temu wsparcie jest większe. Na pewno pomoże to chorym dzieciom. W ich imieniu dziękuję.

Ada Romanowska

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.