http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Każdy z nas może bliżej poznać podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Wystarczy zawitać do Galerii Foyer znajdującej się w olsztyńskim Teatrze Jaracza.

Tam można podziwiać wystawę, której bohaterami są podopieczni naszej fundacji. — Wystawa będzie prezentowana do końca lutego — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji. — To okazja, żeby zobaczyć ich świat, który nie zawsze jest różowy. Jedno jest pewne: zobaczymy dzielne dzieciaki, które mimo wielu cierpień nie przestają się uśmiechać.

Autorami wystawy są: Michał Zdanowicz i Emilia Pryśko. Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości Marty Niedźwiedź z Playschool.

Dużą popularnością cieszy się także inna ekspozycja z udziałem podopiecznych fundacji, którą można oglądać w olsztyńskiej Aquasferze. Maluchy pozują ze znanymi sportowcami. To bohaterowie akcji „Łączy nas walka”. Na jednym ze zdjęć znalazł się Krzysztof Hołowczyc, wybitny kierowca rajdowy. — Nie pierwszy już raz wziąłem udział w podobnej akcji, ale zawsze jest to dla mnie duże przeżycie. Powiedziałbym, że jest to satysfakcja innego rzędu, bo nie chodzi tu o zwycięstwo czy jakiś medal, tylko o dzieci. To jest prawdziwe życie — nie ma wątpliwości olsztyński rajdowiec.

Wystawa fotograficzna z udziałem podopiecznych fundacji gości także w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

http://m.wm.pl/2019/02/orig/ukiel-5-527998.jpg

A pomagać można na różne sposoby. Także przeznaczając swój jeden procent na dzieci z fundacji.

— Nasi podopieczni borykają się z różnymi chorobami. Jednak to, że mimo wielu przeciwności się nie poddają i dodatkowo nie tracą życiowego optymizmu, jest bardzo inspirujące — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska. — Rehabilitacja i leczenie naszych podopiecznych daje efekty. Niestety, często w walce z chorobą przeszkodą są kwestie finansowe. Każdy z nas może pomóc, oddając swój jeden procent na rzecz podopiecznych fundacji i dać im nadzieję na lepsze jutro.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.