Zbliża się ostatni weekend wakacji, a to znaczy, że nadchodzi WAMA Ladies Open 2021! Jest to największy kobiecy turniej w województwie warmińsko-mazurskim oraz zarazem jedna z największych tego typu imprez tenisowych w Polsce.

W Olsztynie, a konkretnie na kortach przy ulicy Olimpijskie, już po raz piąty pojawią się tenisistki amatorki, aby zagrać i zarazem spędzić czas w miłym towarzystwie. Impreza co roku ma znakomite opinie. Nic więc dziwnego, że może paść kolejny rekord frekwencji, bo chętne do gry cały czas się zgłaszają.

– 27 sierpnia o godzinie 12 zamykamy zapisy, a do poniedziałku mieliśmy potwierdzone 53 zawodniczki. Jeśli jak zwykle kilka dziewczyn zgłosi się w ostatniej chwili, wtedy możemy mieć frekwencyjny rekord – mówi Joanna Nykiel, organizatorka imprezy.

Do tej pory pod tym względem najlepszy był 2019 rok, kiedy zgłosiły się 53 tenisistki, a ostatecznie w turnieju zagrało 51 pań.

Impreza rozpocznie się w piątek po południu. O godzinie 19  nastąpi oficjalne otwarcie turnieju. Zaraz po nim losowanie  gier  w  grze  pojedynczej. Natomiast od sobotniego poranka (godz. 8)  zaczną  się  mecze.  Co więcej,  około godziny 15 rozlosowane  zostaną  pary  do  gry  podwójnej i ruszą pojedynki deblowe.  W międzyczasie będzie rozgrywany też singlowy turniej pocieszenia.  Mecze  decydujące,   czyli półfinały i finały każdego  z  tych  turniejów,  zostaną  rozegrane  w  niedzielę.  Po  rozgrywkach  nastąpi  dekoracja najlepszych tenisistek.

Turniej WAMA Ladies Open ponownie dobroczynny

Od kilku lat podczas turnieju  organizowane  są  także  działania charytatywne, aby przy  okazji świetnej zabawy pomagać potrzebującym. Organizatorzy połączyli siły z Fundacją  „Przyszłość dla Dzieci” i razem  przygotowują  wiele  atrakcji   dla tenisistek i widzów.

–  Przede  wszystkim  trzeba wspomnieć, że wejście  na  turniej  w  roli  widza  jest   bezpłatne.  Zapraszamy  więc   wszystkie chętne osoby, które  chciałyby obejrzeć grające tenisistki. Podczas kibicowania  można skorzystać z drobnego  poczęstunku, jak również  wielu  innych  atrakcji,  które   przygotowaliśmy  z  Fundacją   – zachęca Joanna Nykiel.

M.in.  w  sobotę  około    godziny  11  rozpocznie  się  charytatywna  zabawa,  w  której   będzie  można  zdobyć  prze- piękne  rękodzieło  od  lokalnych rzemieślników. Będą to  m.in.:  zestawy  kosmetyków    od Zmydlonej, biżuteria  z „Pracowni Artystycznej Ceramic,  „Do  szkatułki  wrzucone”,  „Korale  i  inne  detale”,   rękodzieło  od  „Deco Eco”,   „Matka Kijek i Szmatka”, zestaw  kiszonek  od  „Kisz  Me   Now”  oraz  zestaw  gadżetów   od  Polskiego  Związku  Tenisowego.  Z  pewnością  będzie   w czym wybierać.

Poza tym także w sobotę Mirosław Krzyśków za symboliczną cegiełkę będzie malował karykatury. Na podobnych zasadach będzie można skorzystać z masażu wykonanego przez specjalistę z Personal Trainers Center Olsztyn. Wszystkie zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

źródło: Gazeta Olsztyńska

Przeczytaj też: