POMÓŻ TERAZ

Wczoraj w olsztyńskiej Aurze pojawiła się niezwykła wystawa zdjęciowa. Aż do niedzieli 21 maja można będzie oglądać zdjęcia znanych sportowców z regionu z podopiecznymi Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Wystawa nosi nazwę „Łączy nas walka” — opowiada Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją. — Do tej pory te zdjęcia mogli zobaczyć tylko uczestnicy Balu Sportowca. Teraz może zobaczyć je każdy!

Ale to nie wszystko. W sobotę 20 maja w Aurze pojawi się Przemysław Opalach, znany bokser wagi super średniej. W tym czasie uczestnicy akcji Kilometry Dobra będą kleić złotówki. O co w tym wszystkim chodzi?
— Pieniądze, które do tej pory uzbieraliśmy w kampanii, zamienimy na monety jednozłotowe. Potem przykleimy je do taśm, jedna obok drugiej. W ten sposób zmierzymy dobro — tłumaczy szefowa Fundacji.

W Aurze pojawią się wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy, kto będzie chciał pomóc, będzie mógł wrzucić datek do puszki.
Przypominamy zasady kampanii Kilometry Dobra — przez trzy miesiące należy zbierać pieniądze, które podczas finału akcji wymienia się na monety jednozłotowe. Następnie są układane w ciąg monet, czyli Kilometry Dobra. A finał akcji odbędzie się już 4 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego w parku Kusocińskiego w Olsztynie. Imprezie będzie towarzyszył bieg charytatywny „O złotą monetę”.
W naszym regionie o pobicie rekordu w czynieniu dobra walczy właśnie Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. — Można do nas dołączyć w dowolnym momencie kampanii — przekonuje Iwona Żochowska-Jabłońska. — Zapraszamy każdego do tej rywalizacji w dobroci!

Jedną z placówek, która chętnie włącza się w kampanię jest Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie. Pieczę nad akcją trzyma pedagog szkolny Anna Humieńczuk. — Uczniowie naszej szkoły są przyzwyczajeni do pomagania — mówi.
Uczniowie SP 6 organizują kiermasze, pieką ciasteczka albo wykonują ręcznie ozdoby. A to wszystko po to, żeby wesprzeć podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Bo uzbierane w akcji pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt, rehabilitację i leczenie dzieci z Warmii i Mazur.

Zapraszamy na stronę www.przyszloscdladzieci.org! Każdy może przyłączyć się do mistrzostw i wpłacić kwotę na swoją miarę.

Aleksandra Tchórzewska