V Bieg o Złotą Monetę: Pasjonaci sportu połączyli siły i pobiegli na rzecz małych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Nie zabrakło chętnych, którzy weekendową aktywność fizyczną połączyli z pomaganiem.

— Bardzo się cieszę, że w V Charytatywnym Biegu o Złotą Monetę wzięło udział tyle osób. Zaangażowały się całe rodziny, nawet dzieci chętnie jeździły na swoich rowerkach. To wspaniałe, że jest tyle osób, którym los naszych podopiecznych nie jest obojętny. Uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy złotych. Wszystkim dziękuję za tak duże wsparcie i zaangażowanie w naszą akcję. Wspólnie możemy zrobić więcej! — mówi Iwona Żochowska–Jabłońska.

Pobiegli po zdrowie dzieci.

Niewątpliwie ostatni weekend upłynął pod znakiem sportu. W tym roku po raz piąty wszyscy chętni mogli pobiec na rzecz małych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Niestety, podobnie jak rok temu ze względu na obostrzenia, odbył się na innych zasadach, dlatego zawodnicy biegali i jeździli w małych grupach. To jednak nie ostudziło entuzjazmu. Ze względu na taką formę, wydarzeniu wzięły udział osoby nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Tegoroczny „Charytatywny Bieg o Złotą Monetę”, który łączy sport, dobrą zabawę i pomaganie powiększył się o nową kategorię. Tym razem uczestnicy nie tylko wybiegali, ale także wyjeździli zdrową przyszłość maluchom. Do wspólnej zabawy zgłosiło się wielu chętnych. Startowały osoby indywidualne i przedstawiciele firm i różnych instytucji. Wśród nich znalazła się grupa z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

— Wśród nas są sympatycy biegania, nordic walking i jazdy na rowerze. Niektórzy z nas jeżdżą rowerem do pracy. Co roku bierzemy udział w Charytatywnym Biegu o Złotą Monetę. Z Fundacją współpracujemy od lat, jej podopieczni to często również nasi pacjenci. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że swoją aktywnością możemy ich wspierać — mówi Agnieszka Deoniziak z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

V Bieg o Złotą Monetę: wzięło w nim udział ponad 300 osób.

Do wspólnej zabawy dołączyli też przedstawiciele olsztyńskiego Chóru Collegium Baccalarum, Slow Jogging oraz Technikum TEB Edukacja. Udział w biegu wzięło łącznie ponad 300 osób, 105 dzieci i 164 dorosłych. Pasjonaci sportu wybiegali ponad 1350 km. Patronat honorowy nad Charytatywnym Biegiem o Złotą Monetę objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Partnerem akcji jest strona internetowa, na której zapisywali się uczestnicy biegu: Superczas.pl. Jednakże zorganizowanie biegu nie mogło odbyć się bez życzliwych osób, które pomogły go sfinansować. Wśród nich znaleźli się: Ippon Group, Dam-Rob oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W rezultacie zawodnicy wybiegali ponad 1350 km.

— Bardzo się cieszę, że w V Charytatywnym Biegu o Złotą Monetę wzięło udział tyle osób. Zaangażowały się całe rodziny, nawet dzieci chętnie jeździły na swoich rowerkach. To wspaniałe, że jest tyle osób, którym los naszych podopiecznych nie jest obojętny. Uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy złotych. Wszystkim dziękuję za tak duże wsparcie i zaangażowanie w naszą akcję. Wspólnie możemy zrobić więcej! — mówi Iwona Żochowska–Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Alicja Kowalczyk

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU