— Bardzo serdecznie dziękujemy. Ta pralka była nam bardzo potrzebna, zwłaszcza, że akurat niedawno popsuła nam się nasza poprzednia. Mamy dwójkę dzieci w domu, a wszystkie nasze środki przeznaczamy na rehabilitację i leczenie. Zwyczajnie nie było nas stać na kupno nowej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy wszystkim „Wesołych Świąt!” — mówi pani Emilia Czajkowska, mama 6-letniego Jarka. Chłopiec cierpi na epilepsję, autyzm wczesnodziecięcy i niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. Jest bardzo chorym dzieckiem, wymagającym specjalistycznej i kompleksowej pomocy. Pomimo ograniczeń, jakie każdego dnia stawia przed nim choroba, jest niezwykle pogodnym chłopczykiem. Ma też 3-letnią siostrzyczkę, która również boryka się z problemami zdrowotnymi. Pralkę podarowała firma IPPON Group, deweloper nowo powstającego osiedla Aurora w Olsztynie.
Firma przygotowała też paczkę dla rodziny 4-letniego Adasia. Chłopiec nie mówi i choruje na autyzm. Poza tym zdiagnozowano u niego opóźniony rozwój psychomotoryczny i wadę wzroku. Jednak to nie wszystkie zmartwienia, jakie spadły na tę rodzinę. U pana Piotra, taty Adasia, wykryto guza mózgu. Mężczyzna od lat zmaga się z chorobą, która sieje ogromne spustoszenie w jego organizmie. Rodzina utrzymuje się z renty pana Piotra, bo pani Emilia jakiś czas temu straciła pracę.
— Ippon jest ambasadorem Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” już od trzech lat. Nasza współpraca trwa nie tylko z okazji Świąt, ale także przez cały rok. W tegoroczną gwiazdkową akcję włączył się cały Zarząd IPPON Group, dzięki czemu udało nam się spełnić wszystkie potrzeby rodziny, którą wybraliśmy wraz z Fundacją. Rodzina najbardziej potrzebowała środków opatrunków oraz pielęgnacyjnych, garnków, patelni, pralki, kurtek zimowych, kołder i pościeli. Marzeniem Adasia były książeczki edukacyjne i zabawki — mówi Anna Wolff, wiceprezes zarządu IPPON Group. — Nasza pozycja na rynku zobowiązuje do podejmowania działań społecznie ważnych. Dlatego jesteśmy ambasadorem Fundacji i wspieramy osoby potrzebujące. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, który powinien jednoczyć ludzi. Bo warto pomagać!
Z kolei paczkę dla rodziny 15-letniego Huberta i jego 3-letniej siostrzyczki Natalii przygotowali pracownicy grupy DB Schenker wraz z przyjaciółmi. — Współpracujemy z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” już od kilku lat. Każdego roku z okazji świąt Bożego Narodzenia staramy się przygotować paczkę dla jednej z rodzin. W tym roku Fundacja wskazała nam rodzinę z dwójką dzieci znajdujących się pod jej opieką. Udało się zebrać większość potrzebnych artykułów, które wskazała rodzina. W paczce znajdą się między innymi: żywność, chemia gospodarcza, kołdry, kosmetyki, zabawki i ubrania — mówi Anna Osińska, pracownik grupy. — Warto pomagać. Warto wyjść poza swoją strefę komfortu i spojrzeć poza swój czubek nosa, aby sprawić komuś radość. Aby podzielić się tym dobrem, które posiada się samemu. Tak po prostu, po ludzku.
Również Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie obdarowała jedną z rodzin. Oliwka, chociaż ma dopiero roczek, przeszła w swoim życiu bardzo wiele. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych (zespół EEC), rozszczepem wargi i podniebienia. Nie ma też wszystkich paluszków. Oliwka ma dwoje starszych braci, 6-letniego Kajetana i 12-letniego Oskara.
— Przygotowaliśmy jedną wielką paczkę dla rodziny z trójką dzieci i staraliśmy się, aby w tej paczce znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy. Są to między innymi: odzież zimowa, ubranka, środki czystości, książeczki, zabawki, słodycze i kosmetyki do pielęgnacji — wymienia Agnieszka Kostka, opiekun szkolnego koła wolontariatu. — Warto pomagać, bo dobro zawsze wraca. Uczymy dzieci, że nikt z nas nie jest samotną wyspą i warto widzieć potrzeby drugiego człowieka. Uświadamiamy dzieciom, że są wśród nas zarówno chorzy, jak i zdrowi, biedni i bogaci, a każdy chciałby spędzić święta w radosnej atmosferze — dodaje.
Milena Siemiątkowska

Nasz Fundacja opiekuje się 380 dziećmi z naszego regionu. Masz ochotę zrobić coś niezwykłego i pomóc chorym maluchom z Warmii i Mazur? Napisz do nas, zadzwoń, bądź wpadnij na kawę, a powiemy Ci, jak to się robi.
Tel: 895397404, e-mail: fundacja@przyszloscdladzieci.org www.facebook.com/przyszloscdladzieci/