Plastikowa nakrętka to taki mały, częstko ignorowany przedmiot, ale kiedy zbierzemy ich ogromne ilości mogą spowodować realne zmiany w życiu naszych fundacyjnych dzieci!

Im więcej zbierzesz, tym więcej Dzieci otrzyma od Fundacji sprzęt rehabilitacyjny i leki. Pamiętaj zbieramy tylko te po napojach.

Wkręć w pomaganie najbliższych! Powiedz o tym rodzinie i znajomym po to by wiedzieli, że jeden mały gest wykonany przez wielu przynosi korzyści fundacyjnym dzieciom. Wesprzyj je w codziennych zmaganiach z chorobą!

Pomóż nam działać i przestań wyrzucać nakrętki! Połącz dobre z jeszcze lepszym! Recykling z realnym wsparciem dla chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur!

Zostaw je w:
Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej”, na ulicy Partyzantów 71 w Olsztynie;
Siedzibie „Gazety Olsztyńskiej” na ulicy Trackiej 5;

Jeśli uzbierałeś naprawdę dużo nakrętek, daj nam znać, a odbierzemy je!

Odpowiemy również na wszystkie pytania i udzielimy informacji pod numerem telefonu: 89 539 74 32, bądź drogą mailową: fundacja@przyszloscdladzieci.org

Zacznij pomaganie od zaraz, a środowisko też Wam podziękuje.

Dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić więcej!

Wkręcili się już z nami:

Przedszkole Norlandia w Olsztynie
Niepubliczne Przedszkole Zacisze w Olsztynie
Przedszkole Szesnastka w Olsztynie
Samorządowe Przedszkole „Słoneczny Zakątek” w Pieckach
Przedszkole Samorządowe w Słupach
Teatr Lalek w Olsztynie
Transcom Worldwide Poland
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Olsztynie

Nakrętkowe ciekawostki

nakrętka waży średnio 4 gramy

do wyprodukowania wiadra o wadze 0,7 kg potrzebujemy 175 nakrętek.

– W Polsce jest 38 200 000 osób. Zakładając ze jedna na 5 osób dziennie ma w ręce co najmniej 1 nakrętkę w ciągu dnia mamy 7 640 000 nakrętek.

– na 1 kg składa się około 400 nakrętek

– Jest też druga korzyść, która pojawia się mimochodem: butelkę czy inne opakowanie bez zakrętki łatwo jest zgnieść, a tym samym objętość odpadów się zmniejsza. Opakowanie z zakrętką, niezgniecione, zajmuje bardzo dużo miejsca w drodze do miejsca recyklingu.

Dlaczego plastikowe nakrętki są lepsze niż same butelki?

W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka, którą domyka nakrętka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek

Czysty polietylen, zamieniony w granulat, daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania, pojemniki, kosze na śmieci czy rury PCW, a nawet na obudowy komputerów. Gotowy do przetworzenia plastik ze zbieranych przedmiotów można też ponownie wykorzystać w produkcji np. worków na śmieci. ! nakrętka waży średnio 4 gramy. Do wyprodukowania wiadra o wadze 0,7 kg potrzebujemy 175 nakrętek.