Metalowe serca, do których będzie można wrzucić plastikowe nakrętki po napojach, stanęły w kilku ważnych punktach Olsztyna. Fundacja odpowiada na potrzeby osób biorących udział w akcji „Wkręć się!”. Teraz przekazanie nakrętek jest łatwiejsze.

Iwona Żochowska – Jabłońska:

Od lat angażujemy mieszkańców Olsztyna i Warmii i Mazur do wspólnych działań, dzięki którym możemy opłacić naszym małym podopiecznym najnowsze, ratujące życie terapie, kupić maluchom leki, zapłacić za ich rehabilitację albo kupić nowoczesny wózek inwalidzki. To niesamowite jak wielu ludzi chce pomagać, dlatego ustawiając w Olsztynie pojemniki na nakrętki, chcemy wszystkim to pomaganie ułatwić, dodaje szefowa fundacji.

“Wkręć się” to akcja mająca na celu zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek po napojach, z których środki zostaną przekazane na sprzęt rehabilitacyjny i leki dla chorych i niepełnosprawnych dzieci, które wspiera Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Plastikowa nakrętka to mały, często ignorowany przedmiot. Należy jednak pamiętać, że ich ogromne ilości mogą spowodować realne zmiany na lepsze w życiu fundacyjnych dzieci!

Pani Ewelina z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie. Fot. archiwum Fundacji

Sprawdź, kto razem z nami już się wkręcił.

Aby ułatwić ludziom udział w akcji Wkręć się, a przy tym podarować Ziemi szeroki uśmiech fundacja, wspólnie z zaprzyjaźnionymi firmami i instytucjami postawiła serca, do których można wrzucać nakrętki.

Wieloletni Przyjaciele – firma Dam Rob Sp. z o.o. z Zalewa podarowała  Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” 5 pięknych, dużych serc, które staną w prestiżowych punktach Olsztyna, jak również pod siedzibą Urzędu Gminy w Dywitach.

Każdą osobę, która chce wkręcić się i przekazać nakrętki na rzecz fundacyjnych dzieci, zapraszamy:

 • Urząd Miasta Olsztyn
 • Galeria Warmińska
 • Aura Centrum Olsztyna
 • olsztyński oddział ZUS
 • Urząd Marszałkowski – ul. Głowackiego
 • Park Centralny w Olsztynie
 • Urząd Gminy w Dywitach
 • Jonkowo
 • olsztyńskie Zatorze – ul. Sybiraków 2
 • Szkoła w Sząbruku
 • Siedziba Dam Rob

Niebawem fundacja planuje postawić kolejne pojemniki na nakrętki, w kolejnych ważnych punktach Olsztyna i innych zaprzyjaźnionych gminach. Dotychczasowe stanęły dzięki zaangażowaniu firmy Dam Rob Sp. z o. o- sponsorowi pojemników, Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gminie i Miastu Olsztyn, zarządcy Galerii Warmińskiej i Aury Centrum Olsztyna i Gminie Dywity.

Oczywiście większe ilości nakrętek wciąż można pozostawiać w siedzibie Gazety Olsztyńskiej na ul. Trackiej 5 w Olsztynie.

Dlaczego plastikowe nakrętki są lepsze niż same butelki?

W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka, którą domyka nakrętka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Czysty polietylen, zamieniony w granulat, daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania, pojemniki, kosze na śmieci czy rury PCW, a nawet na obudowy komputerów. Gotowy do przetworzenia plastik ze zbieranych przedmiotów można też ponownie wykorzystać w produkcji np. worków na śmieci! Nakrętka waży średnio 4 gramy. Do wyprodukowania wiadra o wadze 0,7 kg potrzebujemy 175 nakrętek.

Agnieszka Terebiłów

#WspólnieMożemyZrobićWięcej

Serca są częścią projektu „Eko-serca maluchom!”, który współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Logotyp Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU