Oczywiście wiemy,że nasze wsparcie to tylko kropla w morzu potrzeb. Dlatego zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców naszego regionu, aby dołączyli do nas.

Wspólnie mamy wielką moc! Wesprzyj zbiórkę Pomagamy 112!

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” od lat działa na rzecz tych najsłabszych, potrzebujących wsparcia. Teraz też nie mogło być inaczej. Dlatego olsztyńskim służbom ratowniczym Fundacja podarowała płyn do dezynfekcji.
Ratownicy medyczni, strażacy, policjanci i strażnicy miejscy to ludzie, którzy stoją na pierwszej linii ognia i ze szczególnym narażeniem życia dbają o bezpieczeństwo nas, olsztynian. Wszyscy chcemy, żeby poczuli się choć trochę bezpieczniej. Żeby mieli szansę bezpiecznie nas ratować. Żeby mogli pracować w pełni zaangażowani i bez obaw.

Płyn do dezynfekcji trafił między innymi do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

— W obecnej sytuacji każda pomoc jest ważna. Ważne jest też to, że zaangażowane w pomoc jest całe społeczeństwo. Jak większość służb, mamy w tej chwili problem ze środkami ochrony osobistej: maseczkami, płynami do dezynfekcji, przyłbicami, kombinezonami i fartuchami polipropylenowymi. Staramy się jednak z dnia na dzień to kupować, ale również otrzymujemy wszystko, co jest potrzebne, żeby przeciwdziałać SARS-CoV-2 i chronić personel medyczny przez zarażeniem. Działamy na pierwszym froncie i jesteśmy najbardziej narażeni na wirusa. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim ratownikom, lekarzom, pielęgniarkom — wszystkim, którzy pomimo trudnych warunków, narażając własne zdrowie i życie, pomagają ludziom. Dziękuję też wszystkim za okazane serce i za to, że jesteście z nami w tym trudnym czasie i nas wspieracie — mówi Marek Myszkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Otrzymali go także olsztyńscy strażacy.

— Przedstawiciele Fundacji przekazali nam płyn, który będzie służył do bieżącej dezynfekcji sprzętu oraz rąk, a nie ukrywam, że tego płynu ubywa nam w dość szybkim tempie. To dla nas duża pomoc jeśli chodzi o zachowanie wprowadzonego reżimu sanitarnego i jest to dla nas bardzo miłe. Generalnie w tym czasie do prowadzenia działań w codziennej służbie są nam potrzebne duże ilości płynu do dezynfekcji, maseczek ochronnych oraz nitrylowych bądź lateksowych rękawiczek — mówi Łukasz Jasiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Strażnicy Miejscy również nie mogli zostać pominięci. — Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie. Każdy środek ochrony osobistej na pewno nam się przyda i zostanie wykorzystany przez strażników, szczególnie tych, którzy na co dzień pracują w terenie. Obecnie środki ochrony osobistej są towarem deficytowym. Są to rzeczy, które szybko się zużywają i każda ilość jest potrzebna. Jeśli chodzi o rękawiczki czy maseczki ochronne, są to rzeczy jednorazowego użytku. Czasami w ciągu jednej służby, trzeba zużyć kilka par. Dlatego ogromnie cieszymy się z każdej pomocy i dziękujemy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — mówi Kamil Sułkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Olsztynie.

W najbliższym czasie płyn do dezynfekcji trafi też w ręce policjantów.

— Oczywiście wiemy — jak mówią przedstawiciele Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — że nasze wsparcie to tylko kropla w morzu potrzeb. Dlatego zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców naszego regionu, aby dołączyli do nas. Za zebrane pieniądze kupimy to, czego w danej chwili olsztyńskie służby ratownicze najbardziej potrzebują. W tej chwili są to biobójcze maski, płyn do dezynfekcji i kombinezony z ochroną biologiczną — zachęcają.

I dodają: — Tylko wspólnymi siłami pokonamy wirusa, żebyśmy jak najszybciej mogli wrócić do normalnego życia! Każdy może wesprzeć służby ratunkowe z naszego regionu! Wspólnie mamy wielką moc. Dlatego… Pomagamy 112!
Milena Siemiątkowska

My już działamy!
Na pomoc 112!

http://m.wm.pl/2020/04/orig/pomagamy-2-620746.jpg