Wpłać darowiznę by fundacyjne dzieci miały udane święta.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Jarosław Tokarczyk, Prezes Zarządu Fundacji: Święta to szczególny czas, kiedy nikt nie powinien być smutny, a już na pewno nie dzieci! Jeśli chcesz, żeby to dzięki tobie jakaś rodzina mogła najbliższe Święta spędzić w beztroskiej i pełnej uśmiechów atmosferze – już dziś dołącz do akcji Gwiazdka z Przyszłością organizowanej przez Fundację.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” swoją pomoc kieruje do dzieci z naszego regionu. Finansuje ich leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Nie jest w swym działaniu osamotniona. Wspólnie z partnerami doposaża szpitale i organizuje profilaktyczne badania dzieci.

Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci czasami ledwo wiążą koniec z końcem. Ledwo domykają swój budżet domowy, który i tak nadwyrężony jest przez koszty leczenia, dojazdy do specjalistów czy rehabilitację. A przecież każde dziecko powinno poczuć magię świąt i beztrosko spędzić ten szczególny czas.
Pod opieką Fundacji znajduje się 380 dzieci. Każde z nich ma inne potrzeby i problemy, ale wszystkie kochają Gwiazdkę. Nie każde od razu może dostać zdrowie, ale wspólnie możemy umilić im ten czas spełniając ich drobne marzenia.

Iwona Żochowska Jabłońska: Gorąco zachęcamy zatem do udziału w akcji, bo cóż może być lepszego na święta niż uśmiech szczęśliwego dziecka.

— Dopasowujemy się do każdego dziecka indywidualnie. Igorowi marzy się replika stroju piłkarskiego Krzysztofa Piątka, a Julianowi piłka nożna z podpisem Roberta Lewandowskiego. Asia wymarzyła sobie zestaw do rysowania, by mogła doskonalić swoje plastyczne umiejętności. Każde z nich jest inne i o czym innym marzy. Gorąco zachęcamy zatem do udziału w akcji, bo cóż może być lepszego na święta niż uśmiech szczęśliwego dziecka — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji.I dodaje, że pomóc można na wiele sposobów: zrobić paczkę dla podopiecznych, zebrać zabawki, gry edukacyjne, słodycze lub pieniądze i dostarczyć je do Fundacji. Osoby zainteresowane mogą również kontaktować się z telefonicznie, żeby ustalić formę wsparcia akcji „Gwiazdka z Przyszłością”.

Gwiazdkowa akcja charytatywna jest jedną z wielu organizowanych przez Fundację. Jej motto brzmi: „Pomagać może każdy”. Co to znaczy? Każdy, bez względu na wiek i status społeczny, może przyłączyć się do pomagania. Fundacja ma wielu darczyńców. W akcję od lat angażują się firmy, szkoły oraz osoby prywatne.

Jedną z firm zaangażowanych w tegoroczną edycję jest DFM z Dobrego Miasta.
— To już drugi raz, kiedy bierzemy udział w akcji pod hasłem „Gwiazdka z Przyszłością – święta z DFM pachną dobrocią”. Współpracujemy z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”, ponieważ swoimi działaniami dają dobry przykład, są godni naśladowania, a przede wszystkim wiarygodni — mówi Barbara Kochanowicz, kierownik Działu Personalnego w DFM. — Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, uważam iż pomaganie jest naszym obowiązkiem. Także jeśli jest okazja, a jest, to zapraszam naszych pracowników do wspólnego wsparcia finansowego chorych dzieci z Warmii i Mazur. Co roku organizujemy zabawę mikołajkową dla dzieci naszych pracowników i właśnie tam zbieramy pieniążki do skarbonek. Cieszy mnie to, że rodzice zachęcają swoje dzieci do bezinteresownego niesienia pomocy.

Dlatego, po raz kolejny, 7 grudnia pokażemy, że siłą DFM są dobrzy ludzie. Magia świąt jest z nami i dla Was.

Do akcji włączył się także salon fryzjerski Matraccy Fryzjerstwo.
— Zawsze warto pomagać. Nie tylko od święta, ale cały rok. Jak tylko człowiek może – chociażby skromnie, ale zawsze warto dać od siebie kawałeczek dobra potrzebującym — mówi mistrz fryzjerstwa Andrzej Matracki, właściciel firmy Matraccy Fryzjerstwo z Olsztyna. — Tak zostaliśmy wychowani z bratem. Otrzymaliśmy sporo pomocy na starcie swojej kariery i swojego życia i teraz nauczeni dobrocią kontynuujemy to. Cały czas napotykamy się na życzliwość ludzi i w tym nurcie idziemy do przodu. Dobro zawsze wraca. Chociaż nie dlatego się to robi. Pomagając człowiek ma uczucie, że jest potrzebny. W naszym salonie znajduje się puszka, do której można wrzucać datki. Namawiamy do tego klientów i sami też wrzucamy. Zapraszam do nas do salonu. Przechodząc, można wejść do salonu przy ul. 1 Maja, wrzucić grosik i pójść dalej. Bo każdy grosz jest na wagę złota

Pamiętajmy, że przyłączając się do akcji możemy uratować czyjeś święta, a może i życie. Wspólnie możemy zrobić więcej!

— Święta to szczególny czas, kiedy nikt nie powinien być smutny, a już na pewno nie dzieci! — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji — Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele.

Milena Siemiątkowska

Chcesz oficjalnie zostać dobrym człowiekiem?

Nic prostszego! Polub stronę Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, zgłoś się do udziału w naszym wydarzeniu Gwiazdka z Przyszłością — a magia tych świąt zostanie z Tobą aż do następnego Bożego Narodzenia…!

Wpłać pieniądze. Zbierz ekipę przyjaciół, zorganizuj kiermasz w swojej szkole, utwórz urodzinową zbiórkę na Fejsie, powieś plakat, postaw naszą skarbonkę w swoim salonie fryzjerskim, sklepie czy restauracji i włącz się w Gwiazdkę z Przyszłością. Masz ochotę zrobić coś niezwykłego i pomóc chorym maluchom z Warmii i Mazur? Napisz do nas, zadzwoń, bądź wpadnij na kawę, a powiemy Ci jak to się robi.

https://m.wm.pl/2019/11/orig/1000x1000-592421.jpg

Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę z pomocą przycisku powyżej lub tradycyjnym przelewem na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. W tytule przelewu wpisz: GWIAZDKA Z PRZYSZŁOŚCIĄ