Biegi charytatywne mają w Fundacji “Przyszłość dla Dzieci” bogatą historię. Od 8 lat organizujemy charytatywny Bieg o Złotą Monetę”, w czasie pandemii były “biegi wirtualne”, teraz czekamy na kolejną odsłonę fundacyjnej cyklicznej imprezy. Wielu mieszkańców okolic Olsztyna wie, że biegi organizowane przez Fundację, wraz z Partnerami i Ambasadorami, to wyjątkowe wydarzenia. Nie tylko zabawa, ale także pomoc płynąca dla dzieci najbardziej tego potrzebujących. Bieganie dzieci i dorosłych to ogrom korzyści i dobra.

Bieg charytatywny Olsztyn to niemal to samo, co któryś z biegów organizowanych przez Fundację lub naszych Partnerów i Ambasadorów.  Dlaczego jednak ten typ aktywności jest ważny i tak dobry?

Biegam bo lubię, biegam dla zdrowia, biegam dla innych, czyli korzyści biegania

Na początek może warto stworzyć krótki katalog korzyści biegania. Aktywność tą warto wykonywać co najmniej kilka razy w tygodniu. Jeśli celem jest poprawa wytrzymałości i kondycji, zamiast biegu może być marszobieg. Ważne, by być w ruchu!

Oprócz tego, że masz świetną zabawę, to jeszcze poprawiasz swoje zdrowie i samopoczucie. Sprawdź, co jeszcze można zyskać:

  1. Siła i kondycja: Bieganie wzmacnia cię, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Serce i płuca będą ci wdzięczne, a ty poczujesz się po prostu lepiej.
  2. Mniej stresu: Kiedy czujesz się spięty, ruszaj do biegania! To rewelacyjny sposób na pozbycie się stresu i poprawienie nastroju.
  3. Zdrowie na plus: Bieganie obniża ryzyko wielu chorób, więc warto trzymać się tej formy aktywności.
  4. Energetyzacja mózgu: Bieganie nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Będziesz bardziej skoncentrowany i lepiej radził sobie ze stresem.
  5. Figura w formie: częste bieganie może wpłynąć na twoją sylwetkę. Schudniesz, a mięśnie będą ładnie wyrzeźbione.
  6. Naładowanie pozytywną energią: Po dobrym biegu czujesz się jak nowo narodzony! Bieganie uwalnia endorfiny, które poprawiają humor i ogólne samopoczucie.

Najlepsze jednak z tego wszystkiego są imprezy biegowe organizowane w całym kraju. W Olsztynie jednym z cyklicznych i ważniejszych wydarzeń jest 8. charytatywny Bieg o złotą monetę, który rozegra się już 9 czerwca 2024 roku – ZAPISY TRWAJĄ!

Bieganie dzieci integruje

Imprezy biegowe jak 8 charytatywny Bieg o Złotą Monetę to wydarzenia nie tylko sportowe, ale i rodzinne, integrujące. Przełamujemy granice i łączymy dorosłych z dziećmi, sprawnych z niepełnosprawnymi. A wszystko po to, aby razem zmienić świat na lepszy. 

Bieganie dzieci to zdrowie. Dlatego warto popularyzować je także wśród najmłodszych. A jak? Już odpowiadamy. W naszych imprezach oprócz dystansu głównego odbywają się biegi towarzyszące dedykowane najmłodszym. Na jeden dzień zapisać można siebie, swoje dzieci a potem cały miesiąc razem trenować bieganie. Taka wspólna, regularna aktywność fantastycznie zbliża i pomaga budować relacje dziecka z rodzicem. A po wspólnym biegu – super zabawa na pikniku i pyszne lody. Korzyści biegania jest zatem ogrom.

I chociaż na 8 charytatywny Bieg o Złotą Monetę specjalnie przygotowywać się nie trzeba – 5 km dla dorosłym i 400 metrów dla dzieci – to wspólny udział w imprezie warto potraktować jako inspirację i motywację! Wspólna zabawa, ruch, cel budują w dziecku pozytywne wzorce dbania o zdrowie i o dobro innych. Bieganie dzieci to samo dobro!

Biegi charytatywne, czyli olsztyński Bieg o Złotą Monetę 

Co może być lepszego niż połączenie troski o własne zdrowie, realizacji pasji, dzielenia się dobrą energią z innymi i czynienie dobra? To wszystko razem daje 8. charytatywny Bieg o Złotą Monetę

Biegi charytatywne to ta niezwykła forma aktywności, w której koncentruje się ogrom dobra w jednej chwili. Pozytywna energia dobroczynności, wydarzenie sportowe i piknik rodzinny w jednym. Dodatkowo wspólny udział z dzieckiem w biegu charytatywnym pozwala przekazywać najmłodszym nie tylko pozytywne wzorce aktywności ruchowej, ale także postawy moralne. Co może być bowiem lepszego niż pomaganie drugiemu człowiekowi? Dzielenie się dobrem to najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i dla innych. Sprawne dzieci biegną po lepszą przyszłość dla swoich potrzebujących rówieśników i przyjaciół. To jest na prawdę coś niesamowitego, a ilość pozytywnej energii i wspólnie stworzonego dobra pozwala zmienić czyjeś życie na lepsze. Pobiegnijmy razem i czerpmy korzyści z biegania.

Zatem do startu, gotowi START!

Biegnijmy wszyscy razem 9 czerwca w Olsztynie nad Jeziorem Ukiel. A już dziś zapisz się i swoje dziecko na bieg charytatywny – 8. charytatywny Bieg o Złotą Monetę. A po południu widzimy się w parku, razem z najmłodszymi. Trenując do biegu, który niesie dobro!

Piknikowi i zawodom towarzyszy ZBIÓRKA na naszych podopiecznych!

Fot. Sławomir Sołoducha

Wszystkie stopy na start! Bo już 9 czerwca znów RAZEM pobiegniemy na rzecz 515. chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. W tym roku Fundację „Przyszłość dla Dzieci” wspiera silna ekipa Ambasadorów biegu. Są z nami: Paweł Pszczółkowski, Krzysztof Mańkowski, Justyna Witkowska, Grzegorz Baran i Tomasz Domżalski, za których wsparcie serdecznie dziękujemy!

Nasze wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym:

Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla,

Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego

Prezydenta Olsztyna

Dziękujemy Partnerom wydarzenia. Są z nami: Mateusz Kownacki z superczas.pl! , Radio ESKA, TEB Edukacja w Olsztynie i EVA Zdrój

Za współorganizację imprezy serdecznie dziękujemy olsztyńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.