Sobotni bieg był kolejnym z cyklu City Trail. To biegi organizowane od 2012 roku w wielu polskich miastach. Dotychczas wzięło w nich udział około 50 tys. Polaków. Bieg rozpoczął się przy moście nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Wzięło w nim udział ponad 300 osób, w tym biegacze przy okazji akcji „Grupa DBK w biegu”.
Jej członkowie, pracownicy Grupy DBK, startowali od października 2017 w sumie w 9 miastach i w ten sposób „wybiegali” 20 tys. zł, które ofiarowali Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku odbyło się nad jeziorem po zakończeniu biegu.

— To była już druga edycja naszej akcji charytatywnej „Grupa DBK w biegu”. W ubiegłym roku również pokonywaliśmy kilometry dla Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i wówczas „wybiegaliśmy” 15 000 zł. W tegorocznej edycji udało nam się poprawić wynik — wszystko za sprawą naszych zaangażowanych pracowników z całej Polski, za co bardzo im dziękuję i cieszę się, że w naszej Grupie mamy tyle zgranych drużyn — mówi Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK.
— Bardzo się cieszę, że nasza współpraca przyniosła tak znakomite rezultaty — stwierdza Jarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM. — Serdecznie dziękuję prezesowi i pracownikom DBK za ich zaangażowanie i życzliwość okazaną podopiecznym naszej Fundacji. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znowu będziemy razem im pomagać.

— Dwadzieścia tysięcy to bardzo dużo pieniędzy — dodaje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Nasi podopieczni potrzebują ich na leki, sprzęt medyczny, rehabilitację, dentystę, pieluchy. Dzięki pracownikom DBK dostaliśmy piękny prezent.

Kim są biegacze z Grupy DBK? Jest wśród nich Gabriela Szyndralewicz. — Biegam od 7 lat — powiedziała nam w sobotę. — Zaliczyłam nawet maraton. Trenuję 2-3 razy w tygodniu, dzięki czemu mam lepszą kondycję. I zachęcam do tego wszystkich. Najtrudniej jest wyjść z domu, potem bieganie to przyjemność.
Pani Gabriela w sobotę nie czuła się najlepiej. — Ale miałam motywację, żeby przyjść, ponieważ pobiegliśmy dla dzieci — tłumaczyła.
Grzegorz Sułek, dyrektor serwisów w Grupie DBK, biega od ponad 2 lat. — Zainspirowała mnie Gabrysia — nie ukrywał. — I to dzięki jej pomysłowi wsparliśmy Fundację.

Pan Grzegorz przyznał też, że kiedyś nie lubił biegania. Teraz pokonuje 60 kilometrów miesięcznie i lepiej się czuje.

Piotr Książkiewicz z City Trail, dyrektor zawodów, podkreślił, że trasa biegnąca wzdłuż Jeziora Długiego nie należała do najłatwiejszych. — Biegi organizujemy przede wszystkim dla osób, które wstają od biurka — powiedział nam. — Najpierw mogą trasę przejść, a w następnym sezonie pobiec. Nie stawiamy granic wiekowych. Nasza najstarsza biegaczka urodziła się w 1939 roku, a najmłodszy uczestnik Junior Trail miał 14 miesięcy. Cieszę się, że „Grupa DBK w biegu” jest coraz liczniejsza, i że bierze udział w zawodach w całej Polsce.

Przypomnijmy, że chore i niepełnosprawne dzieci, podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, można także wesprzeć, ofiarowując 1 procent swojego podatku.

Wpisz w rozliczeniu rocznym numer KRS 0000148747. Oprócz tego w każdej chwili możesz dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.