Ponad 2 tysiące zł uzbierali organizatorzy podczas maratonu zumby nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Darowizny, które wpłacali uczestnicy, wesprą podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci

Zumba na plaży – tańczymy, by pomóc!” pod takim hasem na plaży nad jeziorem Ukiel w sobotę (29 sierpnia) zorganizowano taneczno-charytatywną imprezę. Na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie spotkali się ci, którzy chcieli przekazać wsparcie finansowe Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i jednocześnie spalić trochę kalorii.

Na boisku do koszykówki ok. 80 uczestników przez trzy godziny brało udział w maratonie zumby, niezwykłego tańca połączonego z fitnessem. Wcześniej trzeba było na kontro fundacji wpłacić wpisowe w postaci darowizny, co najmniej 20 zł. Łącznie organizatorzy uzbierali 2 155,14 zł.

Dzięki takim zbiórkom Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” wspomaga swoich niepełnosprawnych podopiecznych w finansowaniu leczenia i rehabilitacji. Agnieszka Terebiłów z fundacji podkreśla, że to fantastyczny sposób pomagania. – Wysiłek fizyczny i spalenie kalorii to jedno, ale druga rzecz: tańcząc, mam w głowie, że pomagam maluchom. Mieliśmy tego dnia świetną pogodę, ale przede wszystkim gorącą atmosferę, która wręcz nas unosiła.

Współorganizatorka Gabriela Chmielewska, trenerka zumby, mówi, że ta akcja była idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. – Uwielbiam zumbę i mam charakter społecznika, uwielbiam się angażować w takie sprawy – powiedziała nam. Do poprowadzenia grupy miłośników zumby zaprosiła innych trenerów z Torunia, Ostródy, Elbląga: Alicja Jakubiak, Beata Rosińska, Marcin Wierzbicki, Maciej Ciećwierz.

– Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i trenerom, dzięki wam takie wydarzenia mają sens – mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji, która już teraz zaprasza na kolejne fundacyjne działanie. 12 września odbędą się Zmagania Wędkarskie o Puchar Fundacji. Również wtedy będzie można wspomóc niepełnosprawne dzieci.

Edyta Kocyła-Pawłowska

Współorganizatorem wydarzenia był OSiR w Olsztynie i Gmina Olsztyn. Fundację „Przyszłość dla Dzieci” przy organizowanych imprezach wspiera również Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który objął imprezę patronatem honorowym. Wyrazy wdzięczności płyną również do partnerów sobotniego wydarzenia firmy Staniszewscy Beton, Telekom Warmia oraz Metalodrew z Mrągowa. #WspólnieMożemyZrobićWięcej!

Tak bawiliśmy się w tym roku: