Kiedy choruje dziecko, nagle wali się cały świat. Opiekunowie robią wszystko, żeby mu pomóc. Wiadomo, że potrzebne są pieniądze… Na leki, operacje, sprzęt rehabilitacyjny — to wszystko kosztuje.
Jednak nie zostaje sam z tragedią. Może liczyć na pomoc i wsparcie. W naszym regonie największą organizacją charytatywną jest Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. To pod jej skrzydła trafiają chore dzieci. Ma w tej chwili pod opieką 315 podopiecznych.

Jedną z nich jest Wiktoria. Czteroletnia obecnie dziewczynka urodziła się z obniżonym napięciem mięśniowym oraz niepełnosprawnością ruchową. Stwierdzono też u niej zeza rozbieżnego i skośnego, który pogłębiał się wraz z wiekiem i powodował niedowidzenie. Żeby nie stracić wzroku, Wiktoria ćwiczyła koordynację wzrokowo-ruchową.
Na szczęście, dzięki świetnej lekarce z Rzeszowa, udało się zoperować jej oczy.
U dziewczynki stwierdzono także fakomatozę o podłożu genetycznym (schorzenie dziedziczne charakteryzujące się powstawaniem naczyniaków i guzów – red.)
I choć dziewczynka jest aktywnym przedszkolakiem, to wiele czasu spędza na terapiach i turnusach rehabilitacyjnych. Jej życie różni się od życia jej rówieśników.
Wiktoria ma młodszego braciszka, Bartka i, jak opowiada jej mama, bardzo lubi się z nim bawić.

Takich fantastycznych, uśmiechniętych mimo cierpienia, dzieci jak Wiktoria jest wiele. Można i trzeba im pomóc. Jest ku temu świetna okazja. Zbliżający się wielkimi krokami, mikołajkowy koncert charytatywny.
Dobroczynny Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego (początek o godz. 19.) usłyszymy już 6 grudnia. Żeby znaleźć się na sali koncertowej, wystarczy kupić bilet-cegiełkę. Przypominamy, że całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Fundacji. Takich właśnie jak Wiktoria.
— Zapraszamy serdcznie, bo wydarzenie zapowiada się wyjątkowo— zachęca Iwona Żochowska-Jabłońska, szefowa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Usłyszymy m.in. „Grease!”, „Chicago”, „The Christmas Song – Chestnuts Roasting on an Open Fire”.
Goście będą słuchać muzyki i jednocześnie podziwiać filmowe ujęcia.
Dlaczego akurat koncert mikołajkowy? W tym roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” obchodzi 15-lecie istnienia. Koncert nie tylko uświetni ten wyjątkowy jubileusz, ale przede wszystkim będzie okazją wsparcia najmłodszych, których nie oszczędził los. A tu liczy się każda złotówka!

Bilety-cegiełki można kupić w kasie Filharmonii oraz w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej”, ul Partyzantów 28 w Olsztynie. Więcej informacji pod numerem telefonu: 500-603-603.

Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Piort Grzymowicz Prezydent Miasta Olsztyna.