— Już drugi raz Aura Centrum gości Fundację „Przyszłość dla Dzieci” z akcją Kilometry Dobra. Cieszymy się, że jako centrum możemy angażować się i wspierać tego typu działania niosące pomoc i uśmiech dzieciom, przede wszystkim w wymiarze lokalnym — podkreśla Anna Gospodarek, dyrektor Aura Centrum. — Z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie klientów takimi akcjami i działaniami. To bardzo cieszy, że chcemy i umiemy pomagać, bo, jak wiadomo, liczy się każda złotówka, co w przypadku akcji Kilometry Dobra, ma wręcz znaczenie dosłowne. Z niecierpliwością czekamy na informację z fundacji w sprawie zebranych w całym Olsztynie środków. Liczymy, że będą to kilometry radości dla jej podopiecznych.

Dołącz do akcji i wpłać swoją złotówkę tu:
POMÓŻ TERAZ

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pokazała, że pomaganie sprawia frajdę. W sobotę w centrum handlowym Aura w Olsztynie na najmłodszych mieszkańców i ich rodziców czekała wyjątkowa skarbonka. Tzw. lejek grawitacyjny cieszył się zainteresowaniem nie tylko najmłodszych. Dorośli też chętnie wrzucali do niego monety. Co chwilę przystawały przy niej rodziny, by wrzucić złotówki. Byli nawet ci, którzy rozmieniali na złotówki banknoty stuzłotowe.
— Pomaganie jest fajne! — zapewnia z entuzjazmem 9-letnia Magdalena Szymczyk, olsztynianka. — Dzięki temu dzieci, które leżą w szpitalach, mogą wyzdrowieć.
Dziewczynka postanowiła też, że wkrótce zetnie włosy, a warkocz przekaże fundacji, która pomaga kobietom chorującym na raka piersi.

Do skarbonki swoje złotówki wrzucili też z uśmiechami na twarzach 9-letni Nikodem i 6-letni Joachim, którzy z tatą przyjechali z Mrągowa.
— Dzięki naszej akcji po raz kolejny pokazaliśmy, że pomaganie nie jest nudne. A w lejku można było nawet zrobić wyścig monet, co najmłodsi uwielbiają— podsumowuje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji.
W akcję pomagania zaangażowali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie i z oddziałów gimnazjalnych olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 311, którzy kwestowali i układali złotówki w ciąg monet.
— Młodzież chętnie angażuje się w akcje charytatywne, a to kolejna, w które bierzemy udział. Potrzeby są ogromne, bo dużo osób potrzebuje wsparcia — mówi Irma Kardahs, nauczycielka religii z ZSO nr 1.

— Akcję Kilometry Dobra prowadzimy trzy miesiące. Startuje co roku 1 marca, a kończy w czerwcu — mówi Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji. — Wielki finał akcji 3 czerwca w parku Kusocińskiego w Olsztynie, na który już dziś serdecznie zapraszamy! Wszystkie pieniądze , które zbierzemy zostaną zamienione na monety jednozłotowe, z których ułożymy „Kilometry Dobra”. Dzięki nim możemy kupić dzieciom leki, sprzęt rehabilitacyjny, sfinansować rehabilitację — dodaje Agnieszka Terebiłów.

W Aurze zobaczyliśmy też wystawę zdjęć podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Pamiętajcie, że dobra zabawa i atrakcje już za niemal dwa tygodnie. Podczas Pikniku „Fundacji Przyszłość dla Dzieci” odbędzie się Bieg o Złotą Monetę. Zapisy już trwają na superczas.pl.

Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Partnerem wydarzenia jest powiat olsztyński oraz BGŻ BNP Paribas w Olsztynie.
Katarzyna Janków-Mazurkiewicz
k.jankow@naszolsztyniak.pl