Chociaż Alicja ma zaledwie kilka lat, od samego początku walczy z niepełnosprawnością sprzężoną. Dziewczynka urodziła się bez prawej gałki ocznej, dlatego do życia niezbędne jest jej nowe oczko-proteza. To właściwie wierzchołek góry lodowej problemów, z jakimi się zmaga.

AKTUALIZACJA LUTY 2022:

Aktualnie, Alicja jest w szpitalu. Bardzo często choruje. Jej rodzice wiele razy bali się o jej życie. Dziewczynka przeszła 10. tygodniową sterydoterapię by powstrzymać wycieńczające ataki padaczki. Choć pozornie przyniosła oczekiwany elekt, bo dziewczynka mogła chwile odetchnąć od padaczki, terapia zostawiła spustoszenie w organizmie. Kiedy pojawiły się częste infekcje, duża opuchlizna i problemy z oddychaniem, sterydy zostały błyskawicznie odstawione. Padaczka wróciła. Alicja i jej rodzice wrócili do punktu wyjścia. Pomóżmy!

 

AKTUALIZACJA STYCZEŃ 2021 :

Alicja niezmiennie potrzebuje naszej pomocy!

Dziewczynka 29 grudnia 2020 roku była na wymianie protezy w Niemczech. Tylko w pierwszym kwartale nowego roku, mała Ala  ma zaplanowane jeszcze dwie wizyty: 6 lutego i 24 marca. Każdy wyjazd generuje ogromne koszty.

Wesprzyjmy rodziców Alicji w tej nierównej walce!

_______________

Dziewczynka przyszła na świat z rozszczepem podniebienia podśluzówkowego oraz uszkodzonym układem ośrodkowym. To uszkodzenie wywołuje kilkadziesiąt napadów padaczkowych na dobę. Niestety żadne lekarstwo nie jest w stanie zatrzymać ataków.

To jeszcze nie wszystko. U tej małej istotki zdiagnozowano jeszcze niedoczynność tarczycy oraz zrośnięte kręgi, które pogłębiają skoliozę kręgosłupa. Jeżeli ta wada będzie się pogłębiać, maleństwo czeka operacja wstawienia metalowej płytki by zamknąć jeden z kręgów.

Każdego dnia rodzice martwią się o przyszłość Alicji. Bez przerwy zastanawiają się, co jeszcze mogą zrobić. Regularnie pokonują  tysiące kilometrów odwiedzając specjalistów, który  mając jeden cel: ulżyć cierpieniu ich córki.

Brak gałki ocznej u Alicji niesie za sobą konieczność protezowania.

W wieku 7-8 lat  dziewczynce zostanie założona proteza na stałe. Będzie ona niemal niezauważalna dla niewprawionego oka.  Jednak zanim Alicja będzie w odpowiednim wieku do wykonania tego zabiegu, musi dojeżdżać z rodzicami do instytutu w Niemczech na wymianę protezy. Ta wymagająca i uciążliwa podróż czeka Alicję i jej rodziców co sześć tygodni. Istnienie też ryzyko konieczności  wykonania operacji by dopasować oczodół do protezy, jeżeli będzie nadmiernie się powiększał.

Każdy wyjazd po nowe oczko generuje ogromne koszty, które  wykraczają poza możliwości finansowe rodziców.

Nie zapominajmy, że to tylko część wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją Alicji. Dziewczynka regularnie uczęszcza na fizjoterapię. Ta regularność musi być zachowana. Każdy przestój w regularności ćwiczeń niesie ze sobą utratę poprawy w codziennym funkcjonowaniu tej małej istoty.

Masz moc! Możesz pomóc Alicji w tych trudnych zmaganiach ze sprzężoną niepełnosprawnością!

Ten wielki ciężar spadł na barki tej małej dziewczynki od dnia narodzin!  

20 tys zł to tylko kropla w morzu kosztów związanych z wymianą protezy oczka, ale to dobry początek! 

To finansowe zabezpieczenie po to by przez najbliższe pół roku rodzice małej Alicji nie martwili się  konicznością wymiany protezy! 

Wspólnymi siłami możemy im pomóc!