Osiem lat temu na świecie pojawiła się Amelka, jako szóste dziecko, stała się oczkiem w głowie rodziny. Dziewczynka z początku była okazem zdrowia, jednak po kilku miesiącach rodzice zauważyli niepokojące zachowanie córki. Padła diagnoza: autyzm wczesnodziecięcy. Kiedy wydawało się, ze to już koniec przykrych wieści, Amelkę „zaatakował” zespół Leśniowskiego-Crohna. Choroba ta niszczy jelita, żołądek, przełyk. Amelka potrzebuje specjalistyczne mleko!

 

Serce Amelki przyjęło wiele cierpienia

Pani Małgosia pomaga córeczce w każdej czynności. Trzeba ją włożyć do wanny, znieść ze schodów. Do tego dochodzą inne obowiązki i opieka nad rodzeństwem Amelki.  Wcześniej nie była z tym sama, mąż Lech mocno angażował się w opiekę nad najmłodszą córką. Niestety ukochany ojciec  zmarł w zeszłym roku.  Nowotwór zabrał go z tego świata, pozostawiając w rozpaczy całą rodzinę.

Świat małej bohaterki często zawęża się do strzykawek i szpitalnych ścian. Choroby, z jakimi zmaga się Amelka, kilkukrotnie wpędzały ją na OIOM w stanie krytycznym. Za każdym razem dziewczynka z uporem walczyła o życie i nie dawała za wygraną. Aby być bliżej szpitala dziecięcego i licznych poradni, rodzina zmuszona była opuścić wieś Napiwodę i zamieszkać w Olsztynie. Dziewczynce na stałe wprowadzona została ileostomia (stomia wytworzona na jelicie cienkim, czyli operacyjne wyprowadzenie światła jelita cienkiego na powierzchnię brzucha, umożliwiające wydalanie płynnej treści jelitowej — red.) oraz kolostomia (to chirurgiczne wyprowadzenie światła jelita grubego na powierzchnię brzucha — red.). Ze względu na wykonane zabiegi kilka razy w tygodniu odwiedza ją lekarz, pielęgniarka oraz pracownik socjalny z olsztyńskiego hospicjum.

 

mleko bebiko 4r

Mleko na wagę złota

 Amelka nie mówi, nastrój i emocje najbliżsi nauczyli się odgadywać  za pomocą mimiki twarzy. Czasami trudno ją zrozumieć, a w chwilach złości zdarza się jej uderzać głową w ścianę. Oprócz stałej opieki lekarzy dziewczynka potrzebuje rehabilitacji, a przede wszystkim mleka modyfikowanego, które od 8 lat stanowi jej jedyne źródło pożywienia.  Koniecznie Bebiko 4R. Koszt takiego mleka to 35 zł za 800 gram. Amelka potrzebuje 30 takich kartonów na miesiąc.

W zeszłym roku, dzięki darowiźnie ludzi dobrych serc Amelka otrzymywała miesięczny zapas mleka przez 9 miesięcy. Dobrzy ludzie pomogli również umeblować mieszkanie, tak aby rodzina mogła zacząć nowy rozdział życia po stracie taty. Dziś w imieniu mamy Amelki prosimy Cię, wesprzyj dziewczynkę w walce ze straszną chorobą. Przekaż darowiznę, za która zakupimy małej bohaterce niezbędne do życia mleko!

Darczyńcy, którzy chcą przekazać darowiznę w postaci mleka Bebiko 4R, mogą je dostarczyć do siedziby Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” na ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn.

#MaszMoc, która daje szanse na życie małej bohaterki, to Twój wybór czy ja wykorzystasz.

 

Bądź na bieżąco śledź nas na FACEBOOKU