W Olsztynie, w stolicy Warmii i Mazur przy ulicy Bałtyckiej  przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika mieści się Bursa nr 1. Zarówno jej opiekunowie jak i wychowankowie mają wspólne marzenie…

Chcą by przed budynkiem stanęło metalowe serce na plastikowe nakrętki. To charakterystyczny kolorowy pojemnik, który każdego dnia, pomaga czynić dobro. Zachęcając mieszkańcom Olsztyna do recyklingu i dobroczynności.

Zbiórka  nakrętek, to jedna z form pomocy charytatywnej, które w ramach akcji ,,Wkręć się” niesie realne wsparcie chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur.

Słowami pani Sabiny Dost:

Posiadanie pojemnika na plastikowe nakrętki pozwoli nam na zaszczepienie wśród młodzieży idei pomocy osobom niepełnosprawnym, aktywnego udziału w akcjach charytatywnych, a także rozpropagowanie akcji zbierania nakrętek w społeczności uczniowskiej ZSE oraz w społeczności lokalnej. „Serce na nakrętki” z jednej strony daje nam możliwość pomocy potrzebującym, zaś z drugiej wspomaga recykling, uczy naszych wychowanków selektywnego gromadzenia odpadów.

Na drodze do spełnienia marzenia pojawia się brak potrzebnych funduszy do zakupu serca.

Przykładowe metalowe serce na Zatorzu w Olsztynie. Fot. archiwum Fundacji.

 

Temu ma właśnie zaradzić ta zbiórka.

Pokaż, że masz MOC!

Wpłać darowiznę.

Wspólnymi siłami, sprawimy że przed Bursą nr 1 w Olsztynie stanie metalowe serce na nakrętki.

#WspólnieMożemyZrobićWięcej